Через шість років суд виніс вирок убивцям активіста з Бахмута Артема Мирошниченка
Обвинувачені у вбивстві бахмутського волонтера Артема Мирошниченка не подали апеляцію на вирок суду.
Про це повідомив брат вбитого активіста Сергій Мирошниченко на своїй сторінці у фейсбуку.
13 червня Слов’янський міськрайонний суд оголосив вирок Олександру Баришку та Миколі Барабашу, яких обвинувачували у вбивстві бахмутянина Артема Мирошниченка. Обвинувачені – отримали дев’ять та вісім років ув’язнення відповідно. Час перебування в СІЗО їм зарахували у термін перебування за ґратами.
Упродовж 30 днів після винесення вироку, до 13 липня, вони мали право подати апеляцію та оскаржити рішення суду.
“Ні моєму адвокату, ні прокурору не надходили, ні листи, ні повідомлення про те що вбивці хочуть подати апеляцію, а значить, скоріш за все, вони погодились мовчки з вироком. Прокурор і мій адвокат кажуть, що кількістю років позбавлення волі, які суд присудив, вони повністю задоволені. Оскільки це максимальні терміни, які можливі, враховуючи те, що на момент вбивства обидва були неповнолітні”, – написав Сергій Мирошниченко.
Він також додав, що внутрішньо з цим рішенням не згоден, проте апелювати не планує.
“Не згоден із сумою морального відшкодування. Враховуючи, що за всі ці роки моя родина витратила на адвокатів, на поховання, психосоціальну реабілітацію та висновки від медиків, їм присудили всього по 8000 гривень”, – сказав брат убитого активіста.
Відбувати покарання вбивці будуть у Житомирській установі виконання покарань № 8.
Нагадаємо, на проукраїнського активіста Артема Мирошниченка напали 29 листопада 2019 року у Бахмуті. Нападники не пограбували активіста, а тому його брат вважає, що причиною побиття могла стати його волонтерська діяльність. Медики діагностували в Мирошниченка перелом основи черепа та провели складну операцію, він перебував у комі. 6 грудня стало відомо, що Мирошниченко помер у лікарні.
Правоохоронці встановили, що до інциденту були причетні двоє неповнолітніх спортсменів – раніше судимий 17-річний хлопець та раніше не судимий 16-річний юнак. Обидва були в нетверезому стані.
3 грудня одного з нападників, який, за попередньою версією слідства, єдиний завдавав ударів, відправили під домашній арешт. На суді хлопець пояснив мотив бажанням перевірити свої бойові навички і тим, що не знав про активістську діяльність Мирошниченка.
Зазначимо, що Артем Мирошниченко з 2014 року активно допомагав українським військовим на фронті та підтримував волонтерські ініціативи в регіоні. Також відомо, що з початком війни вся родина Мирошниченка принципово перейшла на українську мову не тільки на офіційних заходах чи в соцмережах, а й у побуті.
Місцеві журналісти отримали інформацію від свідка про те, що приводом для нападу на волонтера стало його спілкування українською. Свідчити в суді та взагалі звертатися в правоохоронні органи людина не має намірів, а при спілкуванні з журналістом “Тижня” попросила зберегти анонімність.
“Чего ты тут ходишь?” – нібито спитали нападники. Той щось відповів та пришвидшив рух. “А на нормальном языке ты не можешь? Мы на этом не понимаем!” – пролунало у відповідь. Після цього його почали сильно бити.
Прощання з Артемом Мирошниченком відбулося 8 грудня в Бахмуті.