Через обстріли селища Дворічна Харківської області загинули дві жінки
13 січня близько 12:00 окупанти здійснили обстріл житлових секторів селища міського типу Дворічна Куп’янського району. Внаслідок цього загинули дві цивільні жінки та собака, які знаходилися надворі.
Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура.
“Внаслідок обстрілу загинули дві жінки 59 та 64 років. Ще одна 63-річна мирна мешканка отримала поранення. За попередніми даними, російські військові обстріляли населений пункт з РСЗВ “Град”, – йдеться у повідомленні.
Зараз поранена жінка перебуває в лікарні, медики оцінюють її стан як середньої тяжкості та надають усю необхідну допомогу.
Прокурори спільно зі слідчими поліції зафіксували наслідки збройної агресії РФ та зібрали речові докази.
Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
Нагадаємо, що впродовж 12 січня російські військові двічі вдарили по Купʼянському району Харківської області. Внаслідок атак поранення дістали двоє місцевих жителів.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.