Через російські обстріли в Миколаєві та області протягом доби поранені 13 цивільних
Через обстріли російських військових протягом доби поранення отримали 13 мешканців Миколаєва та області.
Про це повідомила голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва.
За її словами, обстріли були зафіксовані в Баштанському та Миколаївському районах. Ворожі атаки росіяни спрямували по території Широківської, Березнегуватської, Снігурівської, Галицинівської та Первомайської громад.
У ніч на 8 червня окупанти завдавали ударів по Миколаєву. Усіх постраждалих доставили до медичних закладів для надання необхідної допомоги. Дітей серед потерпілих немає.
У лікарнях Миколаєва перебувають 274 громадянина, які постраждали від атак окупантів на область. Також 123 особи отримали допомогу амбулаторно.
Відомо також, що 1 червня російські військові зруйнували 23 об’єкти цивільної інфраструктури на Миколаївщині. Обстрілів зазнали Миколаїв та ще п’ять населених пунктів – Очаків, Шевченкове, Лупареве, Лепетиха та Галицинове. Через обстріли пошкоджені шість багатоповерхівок, 12 приватних будинків, чотири приватні підприємства та інші об’єкти інфраструктури.
Раніше ZMINA повідомляла, що пенсіонерка з Баштанки, що на Миколаївщині, на будинок якої росіяни скинули шість авіабомб, звернулася до суду. У підготовці заяви про злочин їй допомагає Українська Гельсінська спілка з прав людини. На початку березня 86-річна жінка мало не загинула під час бомбардування: разом з онуком вона опинилася під завалами будинку, а інші члени родини отримали поранення.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.