Через незаконні затримання кримських татар правозахисники висунули низку вимог до Росії

Дата: 11 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Негайного звільнення затриманих 11 березня кримських татар та ефективного розслідування незаконних арештів вимагають українські правозахисні організації. 

Про це йдеться в заяві, поширеній 11 березня. 

Підписанти звернення переконані, що обшуки та затримання відбуваються в межах політично мотивованої кампанії арештів, що проводилася проти кримськотатарської громади, включно з активістами ініціативи “Кримська солідарність”. Вони нагадали, що Росія традиційно як інструмент переслідування використовує своє антитерористичне законодавство. Затриманих звинувачують в організації або участі в діяльності релігійного об’єднання “Хізб ут-Тахрір”, оголошеного в РФ терористичним.

Автори звернення також вимагають від Росії вжити всіх необхідних заходів для запобігання подібним діям у майбутньому та звільнити всіх раніше незаконно затриманих. Серед іншого вони вимагають припинити репресії, зокрема адміністративні арешти, кримінальні звинувачення, конфіскацію майна. 

Окрім того, правозахисники просять міжнародні організації та уряди іноземних держав продовжувати тиснути на російський уряд, щоб зупинити переслідування представників кримськотатарського народу та проукраїнських активістів, а також посилити секторальні санкції проти Росії за систематичні грубі порушення прав людини та воєнні злочини в Криму.

Нагадаємо, уранці 11 березня російські силовики прийшли з обшуками до будинків кримських татар за сімома адресами в місті Бахчисараї та Бахчисарайському районі. 

Відомо, що обшуки проводилися в історика Сейтумера Сейтумерова, стримера “Кримської солідарності” Сейдамета Мустафаєва, Шукрі Сейтумерова, Рустема Сейтмеметова, Амета Сулейманова, Айдера Сулейманова, а також у журналіста Сейтумера Сейтумерова. Останній на момент обшуку перебуває на материковій частині України, вдома були присутні його літні батьки. 

На місце проведення обшуків ФСБ та ОМОН не допустили адвокатів. За даними активістів ініціативи “Кримська солідарність”, російські силовики вилучали телефони і релігійну літературу та цікавилися зберіганням зброї.

Унаслідок обшуків окупаційна влада затримала Енвера Мустафаєва (батько журналіста Сейтумера Сейтумерова), Сейтумера Сейтумерова (викладач історії), Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова і Рустема Сейтмеметова. Вони доставлені до відділку ФСБ у Сімферополі.

Сейтумеру Сейтумерову (викладачу історії), Осману Сейтумерову, Амету Сулейманову, Рустему Сейтмеметову та Сейтумеру Сейтумерову (журналісту) інкримінують статтю 205.5 КК РФ (“Організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації”).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: