Силовики в Криму знову прийшли з обшуками до кримських татар

Дата: 11 Березня 2020
A+ A- Підписатися

У Бахчисараї співробітники ФСБ прийшли з обшуками до семи будинків кримськотатарських активістів. 

Про це повідомили в “Кримській солідарності”. 

Бахчисарай, обыск в доме Сейтумера Сейтумерова

Опубліковано Крымская солидарность Вівторок, 10 березня 2020 р.

Обшуки проводять у Сейдамета Мустафаєва, Шукрі Сейтумерова, Сейтумера Сейтумерова, Рустема Сейтмеметова, Амета Сулейманова, Айдера Сулейманова та Сейтумера Сейтумерова. Російські силовики почали обшукувати будинки активістів “Кримської солідарності” із самого ранку, інколи без присутності господарів та не пускали на місця адвокатів. 

Сейтумер Сейтумеров – журналіст, ведучій телеканалу ATR, який виїхав з окупованого півострова після обшуку у 2017 році. На своїй сторінці у фейсбуку він розповів, що російські силовики виламали двері до його будинку, де тоді перебувала його літня мати, яка має проблеми із серцем. Через це жінці довелося викликати швидку. 

ОБЫСКИ В БАХЧИСАРАЕСегодня утром в домах 7 крымских татар жителей города Бахчисарай и Бахчисарайского района нагрянули…

Опубліковано Сейтумером Сейтумеровим Вівторок, 10 березня 2020 р.

“Забрали якісь мої університетські фотографії. Змусили матір підписати якісь папери. Що вона підписала, невідомо, адже в такому шоковому стані вона нічого не розуміла. У чому хочуть мене звинуватити, також поки не відомо”, – написав він.

За його даними, ФСБ шукала в будинку зброю. 

Сейтумер Сейтумеров нагадав, що 8 листопада 2017 року в його будинку окупаційна влада вже проводила обшук. Тоді його оштрафували на 2 тисячі рублів. “Після обшуку і викликів на допити я був змушений залишити Крим”, – зазначив він.

У активіста Амета Сулейманова обшук провели також із численними порушеннями. Силовики не пустили до будинку родичів, зокрема його вагітну дружину. Також родині не дозволили забрати з будинку трьох малолітніх дітей. За даними активістів, Сулейманов ще 2017 року перестав активно співпрацювати з “Кримською солідарністю” через стан здоров’я. Водночас він відвідував судові засідання над кримськими татарами. Відомо, що в чоловіка також раніше проводили обшуки. 

Ще в одного активіста Сейдамета Мустафаєва, до якого прийшли силовики, раніше теж проводили обшуки. Чоловік висвітлював судові процеси над кримськими татарами, зокрема в так званій справі “Хізб ут-Тахрір”. Під час обшуку в будинку Мустафаєва 11 березня самого активіста вдома не було, а тому силовики забрали його літнього батька. 

Наразі відомо, що після обшуку ефесбешники забрали Рустема Сейтмеметова та історика Сейтумера Сейтумерова. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter