Через масований обстріл Херсона загинули троє людей, ще шестеро поранені
“Через сьогоднішні російські обстріли постраждали 9 осіб: 3 людини загинули (2 чоловіки та 1 жінка), 6 – отримали поранення”, – йдеться у повідомленні.
Уточнюється, що під час обстрілу Херсонської обласної клінічної лікарні поранено двох людей: медсестру та працівницю буфету. Обидві жінки дістали поранення середнього ступеня тяжкості, також відомо, що медичну сестру вже прооперували.
Окрім Херсонської обласної клінічної лікарні, російський обстріл пошкодив низку обʼєктів цивільної інфраструктури: школу, автостанцію, поштове відділення, банк та житлові будинки.
За інформацією Офісу генерального прокурора, правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
Для забезпечення належного розслідування воєнних злочинів прокурори спільно зі слідчими поліції проводять необхідні слідчі дії.
Нагадаємо, 29 січня після 12-ї години дня окупанти інтенсивно обстрілювали житлові квартали Херсона. Станом на 14:00 по місту провели сім обстрілів.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.