Через коронавірус фестиваль Docudays UA проходитиме онлайн безкоштовно

Дата: 06 Квітня 2020
A+ A- Підписатися

У зв’язку з карантином організатори 17-го фестивалю Docudays UA вирішили провести його онлайн.

Про це повідомили на сайті фестивалю. 

DOCUDAYS UA ONLINE | 23/04-03/05

🎉17 Docudays UA відбудеться онлайн 🎉 Запрошуємо дивитися та обговорювати документальне кіно разом із нами з 24 квітня до 3 травня! Це рішення сповнене викликів та експериментів, адже ми будемо першим українським кінофестивалем онлайн. Дякуємо всім донорам та партнерам, режисерам та режисеркам фестивальних стрічок за солідарність та сприяння у його втіленні. Ми хочемо, аби Docudays UA-2020 став для наших глядачів та глядачок підтримкою та унікальним досвідом 💜 Цьогоріч до нього зможе долучитись вся Україна, а всі кінопокази та онлайн-трансляції будуть безкоштовними. За тиждень ми опублікуємо детальну програму та розклад фестивальних онлайн-трансляцій. Інформацію про фестивальні абонементи та індустрійні акредитації надішлемо їхнім власникам/-цям на пошту. Лишаємось вдома і на зв'язку: bit.ly/docudaysua-online

Опубліковано Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA Субота, 4 квітня 2020 р.

Фестиваль відбудеться в онлайн-форматі з 24 квітня до 3 травня. Організатори повідомили, що всі фестивальні кінопокази та онлайн-трансляції будуть безкоштовними, проте охочі зможуть заплатити за перегляд довільну суму або зробити благодійний внесок на сайті фестивалю.

Звісно, жодна віртуальна подія не замінить фізичну. І почуття режисерів, коли фільми не потрапляють на екрани кінотеатрів, ми добре розуміємо. Надзвичайно вдячні, що в цей бентежний час усі режисери й режисерки, а також партнери з великою прихильністю поставилися до такої ідеї.  Цей фестиваль  наш акт солідарності зі світовою культурною спільнотою та спосіб підтримати наших глядачів і глядачок під час кризи. Він (фестиваль. – Ред.) дозволить перезавантажитися і зберегти зв’язок зі світом за умов глобальної ізоляції“, – розповіла програмна директорка Docudays UA Вікторія Лещенко

Цього року фестиваль матиме три основні компоненти:

  • Публічні онлайн-трансляції на сайті docudays.ua правозахисних дискусій програми Rights Now!, лекцій та зустрічей Docu / Клас, а також розмов про життя і про кіно з режисерами/-ками фестивальних стрічок та кінокритиками/-инями.
  • Віртуальний кінотеатр Docu / Space, де ви зможете переглянути понад 50 фестивальних стрічок з конкурсних та позаконкурсних програм, більшість із яких будуть доступні з 24 квітня до 10 травня.  
  • Ексклюзивні онлайн-події для власників/-ць індустрійних акредитацій Docu / Про. Cеред них: Ukrainian Doc Preview  презентація актуальних українських документальних фільмів на стадії виробництва перед фахівцями/-чинями кіноіндустрії, втілена в партнерстві з Українським інститутом, а також Meet Professionals  цикл онлайн-зустрічей з міжнародними експерт(к)ами документального кіно.

Також гості фестивалю зможуть зареєструватися на дистанційне спілкування з “книгами” в Живій бібліотеці. А підліткам з різних куточків України запропонують участь в Онлайн-студії документального кіно, де під менторством документальних режисерів/-ок вони створюватимуть у Docu / Таборі власні документальні стрічки про життя на карантині. 

Онлайн-фестиваль збереже всі конкурсні програми  Docu / Світ, Docu / Україна та Docu / Коротко. Традиційно кожну з програм оцінюватиме окремий склад журі, до якого входять закордонні та українські експерт(к)и, документаліст(к)и, правозахисники й правозахисниці. Одна з десяти номінованих стрічок отримає нагороду Rights Now! Її вручать креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність.

Як відомо, Docudays UA мав пройти з 20 до 29 березня. Цього року одним із членів журі правозахисної програми Rights Now! став режисер та колишній політв’язень Олег Сенцов.

ZMINA розповідала про основні заходи правозахисної програми на цьогорічному фестивалі. 

Нагадаємо, що задля недопущення епідемії коронавірусної інфекції в Україні запровадили карантин. Через нього закрили громадську приймальню Омбудсмана в Києві, а також перенесли КиївПрайд.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: