Права на карантині, кібербулінг, секс-освіта, активізм: гід правозахисною онлайн-програмою Docudays

Дата: 14 Квітня 2020
A+ A- Підписатися

Із 25 квітня до 3 травня під час 17-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA вперше онлайн проходитиме правозахисна програма Rights Now! Щодня програма  розкриватиме певну тему: “Права людини”, “Кібербулінг”, “Війна”, “Сім’я”, “Активізм”, “Рівність”, “Можливості”, “Освіта”.

Протягом дев’яти днів онлайн-фестивалю на головній сторінці docudays.ua будуть онлайн-трансляції зустрічей та дискусій за участю громадських активістів, фахівців та фахівчинь державного сектору, психологів, учасників освітнього процесу тощо.

Усі події правозахисної програми відбуватимуться з перекладом жестовою мовою, що стало можливим завдяки партнерству з ГО “Відчуй”.

Далі надаємо короткий розклад правозахисної програми за днями. 

25 квітня. Права людини

Карантинні обмеження, ухвалені урядом, змінили наше життя. Ми мусимо пристосуватися до нового повсякдення. Як нам захистити свої права в умовах надзвичайного стану – поговоримо о 14:30 на дискусії “COVID-19: чи готові ми поступитися своїми правами?”.

Ексклюзивно для фестивалю Docudays UA створено серію ілюстрацій про права дітей від інтернет-мему Гусь. Презентація ілюстрацій та тренінг “Про права дітей простою мовою” відбудеться о 18:30.

26 квітня. Кібербулінг

Кожен п’ятий підліток визнає себе жертвою кібербулінгу (дані ЮНІСЕФ за 2018 рік). Під час дискусії “Кампанія проти кібербулінгу. Історії успішної протидії” о 18:30 експерт(к)и Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA презентують нове аналітичне дослідження про запобігання та протидію цькуванням в інтернеті.

27 квітня. Кібербулінг

Досвід підлітків з різних країн, які зіткнулися з виявами дискримінації – ненавистю, упередженнями, булінгом, – зібрали на одній платформі “Історії, які зворушують”. Як використати платформу під час дистанційного навчання, щоб влаштувати для тінейджерів ефективну дискусію про дискримінацію, як користуватися платформою – розкажуть її творці о 14:30.

А о 18:30 долучайтеся до презентації коміксу “Я тобі не кицька: маленька книжка для дівчат про власні кордони”. Книга містить дев’ять історій про домагання і булінг у школі та поза межами навчального закладу.

28 квітня. Війна

Після окупації Росія послідовно поширювала своє правове поле на Крим. Близько 200 дітей залишилося без батьків, які необґрунтовано переслідуються за політичними мотивами. Про порушення прав дітей у зв’язку зі збройним конфліктом поговоримо о 14:30 під час дискусії “Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем”.

А о 18:30 приєднуйтеся до дискусії “Дітям не місце на війні!”. Поговоримо про те, як Україна захищає права дітей в умовах збройного конфлікту, яку допомогу від держави отримують діти в сірій зоні.

29 квітня. Сім’я

Автори проєкту “Шерифи для нових громад” під час експертної дискусії “Дітям потрібен шериф” о 14:30 розкажуть, як якісна організація  безпечного середовища в громадах впливає на дотримання прав дітей.

Продовжимо говорити про захист дітей під час дискусії “Насильство в сім’ї: як допомогти дітям?”. О 18:30 ітиметься про те, як захистити дитину в ситуації насильства в сім’ї і як пояснити українським батькам, що застосування фізичної сили – це не норма.

30 квітня. Активізм

Яка ситуація з нападами на громадських активістів в Україні, коли за ґрати потраплять замовники вбивства Катерини Гандзюк – поговоримо на дискусії “Напади на активістів: як добитися розслідування? Досвід ініціативи “Хто замовив Катерину Гандзюк?”. 

А ввечері, о 18:30, поговоримо, як змінилася ситуація з безпекою підліткових акцій останніми роками та як влада розслідує випадки переслідування молодих активістів, на дискусії “Підлітковий активізм: плюси, мінуси, підводні камені”.

1 травня. Рівність

Разом з експертами з Teenergizer о 18:30 поговоримо, як забезпечити право на недискримінацію дітей із ВІЛ-позитивним статусом, на дискусії: “ВІЛ-позитивний статус – не вирок!”.

2 травня. Можливості

Про фактичний стан дотримання прав дитини українською бізнес-спільнотою та про перешкоди, які заважають їй у цьому, дізнаєтеся о 18:30 на дискусії “Про права дитини і бізнес. Як діти можуть заробляти?”. Також розглянемо успішні кейси дітей, які започаткували свій бізнес.

3 травня. Освіта

Під час практичної лекції “Як навчати без дискримінації?” освітяни отримають необхідну теорію та практичні інструменти впровадження недискримінаційного підходу в навчанні. Чим відрізняється ґендер від статі, що таке ґендерно чутливий підхід в освіті, як розпізнавати ґендерні стереотипи – про це і не лише о 14:30.

Під час тренінгу “Чому дітям і дорослим потрібна сексуальна освіта?о 18:30 розкажуть,  як говорити з дитиною про секс, а підлітки дізнаються, що таке культура згоди і як “згода” виглядає на практиці.

Ще одна подія правозахисної програми Rights Now! – “Жива бібліотека”. Організатори дібрали для “бібліотеки” унікальні “книжки”, щоб “читачі” усвідомили, наскільки життя реальної людини, яка представляє ту чи іншу вразливу групу в суспільстві, відрізняється від наших уявлень про неї.

“Жива бібліотека” відбуватиметься з 27 квітня до 2 травня вперше онлайн. А “читачам”, щоб познайомитися з “книгою”, яка зацікавила, потрібно реєструватися: https://forms.gle/LBAuGngS3q8ahKnE8.

Нагадаємо, Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройде в онлайні з 24 квітня до 3 травня включно. Доступ на всі події Rights Now! вільний. Розклад усіх подій правозахисної програми можна знайти на сайті.

Темою Docudays UA – 2020 є дорослішання. Цьогорічний фестиваль пропонує роздумати над тим, що глядач знає про сучасних підлітків, які точки дотику з ними має та чого може в них навчитися. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: