Протидія булінгу, секс-освіта, підлітковий активізм: гід правозахисною програмою Docudays UA

Дата: 10 Березня 2020
A+ A- Підписатися

В межах 17-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, як і в минулі роки, проходитиме правозахисна програма Rights now!

Цього року в Rights now! організатори прагнуть створити такий простір, де разом з батьками та дітьми можна обговорити, як дорослішати без зайвих травм, давати відсіч стереотипам, як навчати та навчатися без дискримінації і будувати довірливі стосунки вдома та в школі.

Щодня програма розкриватиме певну тему: “Кібербулінг”, “Сім’я”, “Активізм”, “Війна” та “Рівність”. Завершуватимуться фестивальні дні правозахисної програми панельними дискусіями та показом стрічок з позаконкурсної програми Docudays UA.

Вхід на всі події програми Rights now! вільний.

Події відбуватимуться в креативному просторі IZONE та кафе кінотеатру “Жовтень”.

Важливе уточнення: через введені в Україні противоепідемічні обмеження у зв’язку з коронавірусом час проведення фестивалю, який мав проходити з 20 по 29 березня, переноситься.

“Ми плануємо відкласти фестиваль щонайменше на другу половину квітня.
Однак це не визначено остаточно й залежатиме від майбутньої санітарно-епідеміологічної ситуації в Україні та у світі”, – повідомляють організатори фестивалю.

Далі надаємо короткий розклад правозахисної програми за днями. 

Перший день правозахисної програми

Іноді, щоб подолати якусь проблему, дитині важливо почути, а як із цим упоралися інші. До участі в багатьох подіях Rights now! організатори запросили підлітків, які пережили ту чи іншу проблему, щоб вони поділилися своїм досвідом та міркуваннями.

Тож із 13:30 до 15:00 усі охочі зможуть познайомитися з онлайн-платформою “Історії, які зворушують: можливості нової освітньої онлайн-платформи”, що презентує досвід підлітків, які зіткнулися з різними виявами дискримінації: ненавистю, упередженнями, булінгом.

Після цього, о 15:30, організатори запрошують на презентацію коміксу “Я тобі не кицька: маленька книжка для дівчат про власні кордони” за участю авторів.

О 17:30, під час панельної дискусії “Кампанія проти кібербулінгу. Історії успішної протидії”, експерти та експертки Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA презентують унікальне аналітичне дослідження про запобігання та протидію цькуванню в інтернеті.

О 19:30 відбудеться показ документальної стрічки “Булер” режисера Лі Гірша.

Другий день правозахисної програми

Ексклюзивно для фестивалю Docudays UA художниця Надія Кушнір розробила серію ілюстрацій про права дітей від популярного інтернет-мему “Гусь”. Презентація ілюстрацій та тренінг “Про права дітей простою мовою” відбудеться о 15:30.

Під час панельної дискусії о 17:30 поговоримо, як захистити дитину в ситуації насильства в сім’ї і як пояснити українським батькам, що застосування фізичної сили – це не норма. Приходьте на дискусію “Насильство в сім’ї: як допомогти дітям?”.

Завершить день показ фільму “Панки” режисерки Масьї Омс.

Третій день правозахисної програми

Цей день у програмі присвячено активізму та проблемі нападів на громадських активістів та активісток в Україні.

Із 13:30 розмова піде про те, чи видно кінець у розслідуванні вбивства громадської активістки Катерини Гандзюк. А також ви дізнаєтеся, якою є ситуація з нападами на громадських активістів в Україні в дискусії “Напади на активістів: як добитися розслідування? Досвід ініціативи “Хто замовив Катерину Гандзюк?”.

 

Продовжить день дискусія “Підлітковий активізм: плюси, мінуси, підводні камені” о 17:30. Як змінилася ситуація з безпекою підліткових акцій останніми роками? Як влада розслідує випадки переслідування молодих активістів? Чи можуть підлітки заявити про свою позицію відкрито, не наражаючи себе на небезпеку, і чим ризикують молоді люди, які вирішили протестувати під час уроків? 

Четвертий день правозахисної програми

Цього дня говоритимуть про те, як військовий конфлікт на Сході України та анексія Криму вплинули на життя дітей – як у прифронтових зонах, так і безпосередньо на окупованих територіях.

О 15:00 порушення прав дітей у Криму обговорять у дискусії “Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем”. 

У дискусії “Дітям не місце на війні!” о 17:30 дізнаєтеся, як Україна захищає права дітей в умовах збройного конфлікту, яку допомогу від держави отримують діти в сірій зоні.

Завершить день показ фільму  “Безсмертний” режисерки Ксенії Охапкіної. 

П’ятий день правозахисної програми

Чим відрізняється ґендер від статі та чому це потрібно знати в роботі з підлітками, що таке ґендерно чутливий підхід в освіті та як розпізнавати ґендерні та інші стереотипи – цим питанням буде присвячена дискусія о 14:00 “Як навчати без дискримінації?”.

Продовжить цей день соціальний театр із виставою “Вони нас переплутали і вбили мого брата: історія ЛГБТ-біженця із Сомалі” о 16:00.  

О 17:30 у дискусії “ВІЛ-позитивний статус – не вирок” поговоримо, як забезпечити право на недискримінацію дітей із ВІЛ-позитивним статусом. А ввечері відбудеться показ короткоментарних стрічок із програми “Docu / Діти” “Ловець пташок”, “Колір шкіри” та “Хвилі світла”.  

Також запрошуємо протягом фестивальних днів о 10:30 випити кави з правозахисниками та активістами в кафе кінотеатру “Жовтень”.

Під час зустрічей у форматі “Кава з правозахисниками” на досвіді Docu / Клубів розкажуть, як документальне кіно допомагає в розв’язанні конкретних проблем у суспільстві (21 березня), говоритимуть про освітні можливості для дітей в інтернатах (22 березня) та дискутуватимуть, що реально можна зробити для людей у Криму (23 березня), відповімо на запитання, чому батькам та дітям потрібна сексуальна освіта (24 березня), поговоримо про права дитини і те, як їх дотримується українська бізнес-спільнота (25 березня), дамо практичні поради тим, хто опинився в ситуації кібербулінгу (26 березня).

Поборотися з власними упередженнями та стереотипами Docudays запрошує до нашої “Живої  бібліотеки”, де можна обрати людину-“книгу” з “інакшим” життєвим досвідом і поставити їй запитання, які вас хвилюють.

Нагадаємо, темою Docudays UA – 2020 стане дорослішання. Цьогорічний фестиваль пропонує роздумати на тим, що глядач знає про сучасних підлітків, які точки дотику з ними має та чому може в них навчитися. Docudays UA пройде 20–29 березня.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: