Чехія заморозила всі російські державні активи

Дата: 15 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Уряд Чехії заморозив усі російські державні активи в країні.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, а також написав у твіттері його чеський колега Ян Ліпавський.

Джерело: УНІАН

“За моєю пропозицією уряд сьогодні схвалив заморожування російських державних активів у Чехії. На цьому комерційна діяльність, з якої Росія фінансує вбивства українців, закінчується”, – зазначив Ліпавський.

Кулеба привітав принциповий крок Чехії та подякував очільнику чеського міністерства закордонних справ.

“Усі країни, які ще не зробили цього, мають наслідувати цей приклад. Російські гроші мають йти на відновлення України, а не на вбивства та знищення”, – написав він у твіттері.

Згодом прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала пояснив, що після ухвалення урядом країни рішення заморозити російське державне майно РФ не зможе розпоряджатися нерухомістю, яка належить урядовому відомству РФ. Її не можна буде передати чи продати. Банківські рахунки, на яких сплачується орендна плата за цю нерухомість, не зможуть використовуватися Росією в будь-який спосіб.

Він додав, що Прага вимагатиме такого ж рішення від інших країн Євросоюзу.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що в травні нинішнього року генеральний прокурор США Меррік Гарленд санкціонував перше передання конфіскованих російських активів Україні. Вони належать російському олігарху Костянтину Малофєєву, якого американське міністерство юстиції звинуватило в ухилянні від санкцій, заявляючи, що він фінансував підбурювачів сепаратистів у Криму.

На рахунку у фінансовій установі США, повʼязаному з Малофєєвим, арештували “мільйони доларів”.

Тоді генпрокурор США наголосив, що це перший переказ Сполученими Штатами конфіскованих російських коштів на відновлення України, але він не буде останнім.

В Україні ж упродовж 2022–2023 років за матеріалами Служби безпеки України бізнес-активи російських олігархів, які фінансують війну, арештували на майже 190 мільярдів гривень (дані станом на серпень 2023-го).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter