Центри безоплатної правової допомоги автоматично отримуватимуть інформацію про затриманих

Дата: 19 Листопада 2017
A+ A- Підписатися
Нацполіція, МВС та Міністерство юстиції спільно працюють, щоб завдяки системі “custody records”, яка запобігає порушенню прав людини в ізоляторах тимчасового тримання, Центри безоплатної правової допомоги дізнавались про затриманих. 
 
Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, про це 17 листопада під час круглого столу, присвяченого п’ятиріччю НПМ, в галереї “iZONE” розповів  заступник голови Управління з прав людини Нацполіції Костянтин Тарасенко.
 

 

“Ми хочемо, щоб система “custody records” працювала з моменту затримання людини. Коли патрульний поліцейський затримує людину, він вже починає вносити в планшет дані, які йому відомі на момент затримання. Ці дані автоматично будуть потрапляти у Центр надання безоплатної правової допомоги”, — говорить представник Нацполіції.
 
За його словами, у свою чергу регіональний центр надання безоплатної правової допомоги в системі повинен буде повідомити, в який підрозділ Нацполіції прибуде адвокат та його ім’я. Таке нововведення має пришвидшити сповіщення центру про затриманих.  
 
Костянтин Тарасенко повідомив, що Нацполіція вже розробила технічне завдання. 

Нагадаємо, у жовтні Експертний центр з прав людини повідомив, що за ініціативи правозахисників в Україні буде впроваджена система електронної фіксації дій, що відбуваються із затриманими особами в ізоляторах тимчасового тримання, custody records.

Тестовий режим система проходитиме в Дніпровському ІТТ. 

Завдяки custody records всі відомості про затриманого мають потрапляти в електронну базу. Потрапляючи в ІТТ, людина зможе поскаржитися на порушення її прав під час затримання і щодо інциденту розпочнеться перевірка. Відповідні органи зможуть подивитися, що відбувається в камері ІТТ з будь-якої точки України, а сам затриманий може зв’язатися через мікрофон у камері з черговим.

При ефективному впровадженні, така система захистить затриманих від неправомірних дій поліцейських, а також убезпечить самих правоохоронців від безпідставних звинувачень.

Система також передбачає, що в ізоляторах буде окрема посада – сustody officer (інспектор з дотримання прав людини). Він вводитиме в електронну базу всю інформацію, яка стосується затриманої особи: умови затримання, всі слідчі дії, стан здоров’я, надання медичної допомоги, консультації з адвокатом.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: