БПП проти відкритого голосування за нового Омбудсмана – Суслова

Дата: 12 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Блок Петра Порошенка не голосуватиме за закон про Конституційний суд, якщо там збережеться норма про відкрите голосування за нового Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини з посиланням на депутатку БПП Ірину Суслову.

“Багато колег-депутатів подали з різних фракцій свої поправки, щоб скасувати проголосовану у першому читанні норму про відкрите голосування за обрання Омбудсмана. У профільному комітеті не було голосування за моєю поправкою у співавторстві, зокрема з Альоною Шкрум, Оленою Сотник та інших депутатів. Бо було розуміння, що як не буде кворуму, законопроект не зможуть винести на розгляд засідання парламенту”, – повідомила вона.

“Фракція БПП наполягає, що не буде голосувати за закон про Конституційний суд, якщо запропоновані нами поправки про закрите голосування не будуть враховані. Сьогодні я ще раз підніму питання на засіданні фракції, бо завтра (13 липня – ред.) планують знову внести цей законопроект в порядок денний”, – додала вона.

Народна депутатка повідомила, що профільний комітет, який займається підготовкою закону про Конституційний суд також не має більшості за голосування за обрання Омбудсмана з відкритою процедурою.

Нагадаємо, 11 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій запропонував депутатам розглянути законопроект про Конституційний Суд України, але депутати не підтримали цю ініціативу. Напередодні на Facebook-сторінці Правозахисного порядку денного з’явилось твердження, що відкрите голосування за Омбудсмана “значно спростить головам фракцій контроль за народними депутатами після проведення політичних торгів за цю посаду”. 

Нагадаємо, 28 квітня закінчився п’ятирічний термін перебування на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.

10 травня правозахисники закликали парламент обрати нового Уповноваженого Верховної Ради з прав людини без політичного впливу та маніпуляцій, для чого провести відкритий конкурс із залученням для консультацій представників громадянського суспільства.

22 травня міжнародна правозахисна організація Freedom House закликала народних депутатів провести консультації з громадянським суспільством, перш ніж обирати Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

24 травня Комітет ВРУ з питань прав людини визнав кандидатури депутатів Людмили Денисової (“Народний фронт”), Сергія Алєксєєва (БПП) і адвоката Андрія Мамалиги такими, що відповідають вимогам закону про омбудсмена, і дозволив їм боротися за цю посаду. 

29 травня Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ рекомендувало Верховній Раді змінити порядок обрання і призначення Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

6 червня питання про обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в парламенті не розглядалось, оскільки кандидатів не встигло перевірити НАЗК.

9 червня Громадська організація Реанімаційний пакет реформ закликала Верховну Раду розпочати нову процедуру обрання Уповноваженого з прав людини, оскільки після 6 червня голосування народними депутатами за кандидатури Уповноваженого буде порушенням статті 6 Закону “Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини”. Адже документ чітко передбачає, що голосування має відбутися протягом 20 днів з початку процедури.

23 червня парламентський комітет з прав людини звернувся до спікера Андрія Парубія з пропозицією створити номінаційну комісію. Вона мала б відповідно до Паризьких принципів інкорпорувати у прозорий спосіб консультації з кваліфікованими правозахисними організаціями. Станом 12 липня голова парламенту не відповів на звернення комітету. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: