Бойовики “Талібану” захопили найбільшу радіостанцію у Кандагарі

Дата: 15 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

В Афганістані цього тижня внаслідок масштабного військового наступу, бойовики ультрарадикального ісламістського руху – військової організації “Талібан” взявши під контроль місто Кандагар, захопили головну радіостанцію. Тепер вона транслюватиме новини, політичний аналіз та витяги з Корану, музика ймовірно буде під забороною.

 Про це повідомляє інформагентство Associated Press.

Джерело: apostrophe.ua

Видання стверджує, що таліби опублікували відеозвернення, де повстанець оголошує про захоплення головної радіостанції Кандагара і повідомляє, що її буде перейменовано на “Голос шаріату”.

Потім бойовик, повідомив, що всі співробітники радіостанції присутні на робочих місцях, проте не уточнив, про яких саме співробітників йдеться і що сталось з попередніми працівниками. Невідомий на відеозаписі також привітав жителів Кандагару з тим, що місто перейшло під контроль талібів.

“Талібан” впродовж багатьох років використовував мобільні радіостанції, але не керував станцією всередині великого міста з того часу, коли бойовики  були при владі в 1996-2001 роках. На той час таліби володіли в Кандагарі радіостанцією під назвою “Голос шаріату”.

Наразі в Афганістані триває протистояння між “Талібаном” та офіційним урядом. Цей конфлікт почався після виведення американських військ 1 травня 2021 року.

Нагадаємо, у столиці Афганістану Кабулі бойовики застрелили керівника місцевої радіостанції “Пактія Гаг” Тоофана Омара, а на сході провінції Гільменд викрали журналіста Нематуллу Хемата

За даними інформаційного агентства Reuters, від початку 2021 року в Афганістані вбили, поранили або викрали щонайменше 30 журналістів.

Міністерство закордонних справ України наполегливо порекомендувало громадянам утриматися від будь-яких поїздок до Афганістану, а тим, хто вже перебуває там, негайно залишити територію країни.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter