Бойовики “ДНР” оголосили призов

Дата: 05 Травня 2021
A+ A- Підписатися

Бойовики “ДНР” видали указ про проведення призову. 

Відповідний указ опублікували на сайті так званого “глави ДНР”.

Фото: з відкритих джерел

“Призов” триватиме з 1 квітня до 15 червня поточного року. Всі заходи мають відбуватися на території “Донецького загальновійськового командного училища”. 

Мобілізація та оголошення призову для чоловіків на окупованій території Донецької області є воєнним злочином та створює численні ризики для молоді, запевняє адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова

“Ми вже отримуємо інформацію про те, що чоловіки призовного віку не зможуть виїхати на підконтрольну уряду України територію, а якщо їм і вдастся це зробити, то вони будуть притягнуті до кримінальної відповідальності за те, що встали на військовий облік у так званій “ДНР”. Звичайно, це неправда, втім ми маємо доволі обмежені ресурси для донесення цієї інформації до мешканців окупованих територій”, – розповідає вона.

На думку Луньової, перекриття КПВВ через лінію розмежування, організація мобілізації та призову на окупованих територіях, фактичне примушування до отримання громадянства РФ є частиною політики бойовиків, які роблять усе можливе для того, щоб ізолювати українських громадян, що залишилися в ОРДЛО.

“Невдовзі розпочнеться вступна кампанія, і ми можемо побачити дуже суттєве скорочення кількості вступників з окупованих територій. І в цьому є величезний ризик, відповідь на який уже варто шукати”, – наголосила експертка.

Нагадаємо, що в окупованому Криму Росія також проводить незаконний призов. За даними Кримської правозахисної групи, з 2014 року Росія незаконно призвала понад 28 тисяч жителів півострова. 

За міжнародним гуманітарним правом, Росії як країні-окупанту заборонено призивати мешканців окупованої території до своїх збройних сил. Мобілізація та постійна на території Криму пропаганда служби в ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської конвенції).

Підконтрольні медіа також поширюють серед жителів Криму чутки про те, що українські правоохоронці переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії. Однак це неправда

Правозахисники неодноразово зверталися до кримчан із закликами розповідати про факти призову, надсилаючи копії повісток, фото- й відеоматеріали на info.crimeahrg@gmail.com

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: