Близько ста людей біля київського “Гуліверу” протестували через припинення трансляції ЛГБТ-прапора
Близько ста людей у Києві вийшли на акцію, аби висловити протест через припинення трансляції веселкового прапора на ТРЦ “Гулівер” після погроз праворадикалів.
Про це повідомляє “Суспільне”.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2020/10/11akcziyaguliver.jpg)
Мирна акція “Свободу не вимкнути”, приурочена до Міжнародного дня камінґ-ауту і Процес добровільного й усвідомленого визнання людиною своєї сексуальної орієнтації чи гендерної приналежності, відбулась 11 жовтня.
Під час заходу учасники висловили протест через припинення трансляції ЛГБТ-прапора на ТРЦ “Гулівер”. Із 6 та до 11 жовтня з ініціативи “Київпрайду” хмарочос мали підсвічувати кольорами веселки.
Натомість увечері 8 жовтня після акції націоналістичної партії “Національний корпус” адміністрація торговельного центру вирішила завчасно припинити підсвічувати хмарочос.
У “Київпрайді” обурились тим, що “праворадикальні меншини диктують правила свободи та життя іншим” й анонсували акцію 11 жовтня.
Цього дня з контракціями вийшли й представники “Нацкорпусу” та праворадикальної організації “Традиція і порядок”. Остання напередодні також протестувала під стінами ТРЦ.
Учасників акції та контракції розділяв кордон з правоохоронців.
Під час протесту відкритий гей Віктор Пилипенко, ветеран батальйону “Донбас”, нагадав “Нацкорпусу”, що й серед “азовців” є представники ЛГБТ, які не можуть відкрито про це говорити через залякування. Йшлося на акції також про безкарність у випадках нетерпимості та насильства з боку праворадикалів щодо ЛГБТ-людей.
Загалом захід відбувся мирно. Однак у “Київпрайді” кажуть, що в кінці акції в бік учасників з боку прихільників “традиційних цінностей” кинули петарду. Ніхто не постраждав.
Водночас противники ЛГБТ заяляють, що між ними та охороною ТРЦ відбулися сутички. Так, ще перед початком акції охоронці виштовхали з території центру голову руху “Всі разом” Руслана Кухарчука.
Читайте також: “Традиція і підлітки: як після зриву прайду в Одесі продовжують протидіяти ЛГБТ”.