Більшість українців викидають батарейки та лампи, хоча знають, що це шкодить довкіллю – дослідження

Дата: 05 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

88 відсотків громадян України вважають проблему поводження з сміттям важливою, однак лише третина сортує відходи або утилізує їх. 49 відсотків українців нічого не знають про переробку сміття.

Про це йдеться в дослідженні Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології.

79 відсотків опитаних вказали, що знають про шкоду від використаних батарейок та люмінесцентних ламп для довкілля. Проте лише близько 20 відсотків опитаних сказали, що вони відносять ці відходи до спеціальних пунктів збору. 61 відсоток українців викидає їх разом зі звичайним сміттям, причому серед селян таких людей більше (74 відсотки порівняно з 54 відсотками городян).

69 відсотків опитаних не сортують відходи. Проте такий стан  значною мірою обумовлено відсутністю умов забезпечення такого сортування: 66 відсотків опитаних указали, що вони не сортують відходи тому, що немає спеціальних контейнерів, і 86 відсотків тих, хто нині не сортує сміття, готові це робити у випадку забезпечення відповідних умов.

76 відсотків респондентів користуються поліетиленовими пакетами, натомість паперові використовують лише 17 відсотків, а пакети з тканини – 4 відсотки. При цьому 78 відсоткам опитаних відомо про недоліки поліетиленових пакетів, пов’язані із забрудненням навколишнього середовища.

Дві третини респондентів знають, які відходи можуть використовуватися як вторсировина, проте стільки ж опитаних ніколи її не здавали. Водночас 58 відсотків не знають, де розташовані відповідні пункти прийому вторсировини.

Підтримати додаткову оплату за утилізацію сміття готові 45 відсотків опитаних, причому більша частина з останніх готові прийняти лише невелике зростання нинішньої ціни за послуги вивезення сміття.

Опитування проводили з 25 жовтня  по 5 листопада 2017 року в 87 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної республіки Крим. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною. В результаті польового етапу було зібрано 1614 анкет.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: