Більшість українців в умовах війни дізнаються новини з соціальних мереж – опитування

Дата: 18 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

59% українців в умовах війни дізнаються новини з соціальних мереж. І хоча телебачення зберігає значну затребуваність, проте не домінує, як це було до 24 лютого.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Фото: Детектор медіа

59% респондентів до ТОП-2 джерел зараховують соціальні мережі (а загалом за останні 7 днів отримували інформацію з них 69%).

Однак телемарафон “Єдині новини” зараховують до ТОП-2 джерел 43% (загалом його дивились 57%).

Здебільшого громадяни надають перевагу онлайн-каналам інформації. Щоденникове дослідження показало, що серед соціальних мереж є трійка лідерів – це Telegram, YouTube та Facebook.

Зокрема, аналіз сумарного часу споживання новин у соціальних мережах (якщо брати його за 100%) показав, що 41% припадає на Telegram, 37% – на YouTube, 12% – на Facebook, 6% – на Viber і 3% – на всі інші мережі.

“Фактично ми є свідками кардинальної трансформації медіаландшафту, де замість кількох потужних телевізійних каналів “виросли” сотні онлайн-джерел, кожне з яких не може похвалитися великою часткою “ринку”, – відзначають у КМІС.

За результатами щоденникового дослідження, 48% витраченого на новини часу припадають на соціальні мережі, на телебачення – 34% (ще 11% – на сайти новин).

Серед тих, хто отримує інформацію з інтернету, 62% надають перевагу коротким відео і 61% – коротким інформаційним повідомленням.

Примітно, що соціальні мережі більше зараховують до ТОП-2 своїх джерел інформації українці 18–29 років (87%).

Водночас громадяни старші 60 років користуються соціальними мережами рідше (34%). Натомість дізнаються інформацію з “Єдиних новин” (61%).

Дослідження складалося з двох частин: методом щоденникового опитування (100 респондентів) і телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter