Більшість тютюнових виробів в Україні досі не мають оновленого маркування

Дата: 15 Січня 2024
A+ A- Підписатися

Щонайменше в 72% позапланових перевірок експерти зафіксували порушення норм щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їхнього шкідливого впливу на здоров’я. 

Про це розповіли в Держпродспоживслужбі. 

Фото: ВООЗ

З 11 січня поточного року набули чинності нові норми щодо маркування пачок тютюнових виробів. Тепер на них попередження про шкоду і наслідки паління мають займати 65% загальної площі. 

Це ще один крок на шляху євроінтеграції та приведення українського законодавства у відповідність до вимог Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну”, – каже заступниця голови Держпродспоживслужби Олена Шевченко

Мін’юст уже розробив 14 варіантів текстів та ілюстрацій, що можна наносити, наприклад, на пачки цигарок. Їх добирали з бібліотек зображень тих країн, де медичні попередження довели свою ефективність, зокрема Австралії, Таїланду та Канади, а також серед зображень міжнародних неприбуткових організацій CTFK та Vital Strategies. 

Серед макетів нагадування, що куріння спричиняє рак горла, абсолютну більшість випадків раку легень, підвищує ризик виникнення всіх онкозахворювань на 20%, руйнує зуби й призводить до їхньої втрати та загалом убиває. 

Нагадаємо, що торік в Україні заборонили курити електронні сигарети в громадських місцях. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter