Більш як 8 тисяч колишніх засуджених доєдналися до лав ЗСУ

Дата: 02 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

До лав Збройних сил України доєдналися вже понад 8 тисяч жінок та чоловіків з-поміж колишніх засуджених. 

Про це розповів начальник Департаменту з питань виконання покарань Мін’юсту Євген Горобець у коментарі Укрінформу. 

Представники 3 окремої десантно-штурмової бригади спілкуються з в’язнями одної з колоній. Фото: Daria Tarasova-Markina / CNN

Парламент дозволив в’язням мобілізуватися до війська в травні минулого року, а вже в серпні перші групи потрапили до бойових підрозділів. 

Переважно колишні засуджені доєднуються до 1 окремого штурмового батальйону “Да Вінчі”, 225 окремого штурмового полку, 92 окремої штурмової бригади, 93 механізованої бригади “Холодний Яр”, 95 окремої ДШБ, 3 штурмової та деяких інших спецпідрозділів. 

Мін’юст, за словами Горобця, постійно спілкується з командуванням щодо добровольців. Заступник командира 1 ОШБ ім. Героя України Дмитра Коцюбайла “Да Вінчі” Дмитро Кулик, коментуючи службу таких бійців та бійчинь, захоплюється їхньою мотивацією. 

“Мабуть, таку ми бачили лише в перші місяці повномасштабного вторгнення”, – каже військовий. 

Процес мобілізації засуджених відбувається добровільно та має такий вигляд: 

  • ув’язнений подає заяву на проходження військової служби до установи, де відбуває покарання; 
  • проходить медогляд у в’язниці; 
  • після ухвалення рішення ТЦК щодо мобілізації відбувається перевірка у військово-лікарській комісії, зокрема фізіологічно-психічний стан; 
  • пакет документів надсилають до суду, який і ухвалює остаточне рішення. 

У Мін’юсті кажуть, що в день, коли суд ухвалює позитивне рішення, колишній засуджений стає умовно-достроково звільненим та військовослужбовцем ЗСУ, який має за незначним обмеженням такі самі права й обов’язки, як інші оборонці. 

Нагадаємо, що ще до ухвалення закону, який дозволив мобілізацію ув’язнених, суди зупинили розгляд майже 11 тисяч кримінальних проваджень через мобілізацію фігурантів. Втім, не у всіх випадках ті, хто опинився на волі, почали воювати.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter