Безвізовий режим змушує депутатів розглянути законопроект для переселенців

Дата: 03 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

3 листопада Верховна Рада розгляне законопроект №2166, який має посилити гарантії дотримання прав переселенців.

За словами експертки БФ “Право на захист” Олени Виноградової, документ має привести основний закон у відповідність з керівними принципами ООН у питанні переміщення осіб всередині країни.

Голова парламентського комітету з питань прав людини Григорій Немиря каже, що законопроект не був пріорітетним для влади, оскільки він не пов’язаний з пакетом реформ. Депутат припускає, що цей проект закону вирішили поставити на порядок денний через питання перспективи безвізового режиму для українців.

“Рішення про надання безвізового режиму – це не технічне рішення, а політичне. Його буде приймати не Європейська Комісія, а уряди країн членів ЄС. І в цьому випадку – як політичне рішення. Чи не буде одним із аргументів за або проти надання Україні безвізового режиму стан ситуації з внутрішньо переміщеними особами, яких вже більше 1,5 мільйонів?”, – каже Григорій Немиря.

Законопроект спрощує низку бюрократичних процедур для переселенців.

Так, до прикладу, він унеможливлює припинення всіх соціальних виплат через закінченням строку дії довідки внутрішньо переміщеної особи.

Крім того, документ полегшує реалізацію таких процедур, як трудові відносини, відносини, пов’язані із реєстрацією місця проживання ВПО, відновлення втрачених документів, посилення захисту персональних даних.

“Людина покинула своє місце постійного проживання, виїхала, але не завершила трудові відносини. Вона не має на руках трудової книжки, але хоче влаштуватись на контрольованій Україною території. Або ж вона хоче стати на облік до Центру зайнятості. Зараз нормальної процедури для переселенців не прописано”, – пояснює координаторка Благодійного фонду “Восток-SOS” Олександра Дворецька.

За її словами, реалізація закону не потребуватиме великих коштів з державного бюджету, чого боїться більшість службовців в Кабінеті Міністрів України.

“Законопроект передбачає, що технічні проблеми будуть вирішуватись на рівні Міністерства соціальної політики. Наприклад, він розкриє, які графи будуть фігурувати в заяві й довідці внутрішньо переміщеної особи. У разі його ухвалення не треба чекати на постанову Кабінету Міністрів, щоб додати один параметр в документі”, – каже Олександра Дворецька.

Народні депутати Григорій Немиря та Валерій Пацкан закликали своїх колег проголосувати за законопроект.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter