Бербок закликала реформувати Римський статут Міжнародного кримінального суду

Дата: 05 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну потрібно реформувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Таку заяву вона зробила під час виступу на нараді керівників німецьких дипломатичних відомств у Берліні, передає Укрінформ.

Анналена Бербок

Бербок підкреслила, що злочин агресії не має залишитися безкарним.

“Ми перебуваємо у вирішальному моменті, коли можна досягти того, що раніше було неможливо: реформувати Римський статут, щоб злочин агресії міг переслідуватися Міжнародним кримінальним судом. Оскільки відомо, що нинішня лазівка в міжнародному праві унеможливлює притягнення лідерів Росії до відповідальності за порушення миру перед Міжнародним кримінальним судом”, – сказала очільниця МЗС ФРН.

За її словами, така реформа важлива насамперед для України та всіх країн, яким може загрожувати агресія з боку “могутнішого” сусіда.

Також вона порушила питання про потребу “сміливо” реформувати Євросоюз, який готується до нової хвилі розширення.

Берлін ініціював процес із деякими партнерами стосовно реформи ухвалення рішень у галузі спільної зовнішньої та безпекової політики кваліфікованою більшістю (а не одностайно, як є зараз. – Ред.).

Бербок анонсувала, що до кінця року в Берліні відбудеться конференція, однією з тем якої буде саме це питання.

Вона також наголосила, що потрібно реформувати Раду Безпеки ООН, міжнародні фінансові установи, органи охорони здоров’я, такі формати, як G20, ВТО тощо, зазначила міністерка.

Вона зауважила, що Німеччина активно бере на себе більше відповідальності останнім часом, зокрема стосовно ініціювання реформ.

Нагадаємо, під час третього саміту Кримської платформи голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що створення спеціального трибуналу для злочину агресії проти України, зокрема за тимчасову окупацію Кримського півострова з 2014 року, є необхідним кроком для переслідування міжнародних злочинів і гарантує їхнє неповторення.

У липні 2023 року керівний партнер Global Rights Compliance LLP Вейн Джордаш на полях Кримської платформи заявив, що Міжнародний кримінальний суд недопрацьовує в питанні розслідування міжнародних злочинів щодо цивільних у тимчасово окупованому Криму.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
 
Раніше посол України в Бразилії Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter