“Бабосховище”? Музей науки у Вінниці запросив чоловіків “відпочити від бабських примх” та погратися у “чоловічі ігри”

Дата: 23 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Музей науки у Вінниці оголосив на 22 жовтня захід, на який запрошувалися винятково чоловіки.

Як йдеться у пості на сторінці музею у Фейсбук, в цей день у світі нібито святкують день захисту чоловічої нервової системи від насильницьких дій з боку жінки.

“22 жовтня Музей науки, Вінниця стає надійним бабосховищем.

Приходь погратися у нормальні чоловічі ігри:

– піднімаємо за допомогою важеля 16 кілограмову гирю;

– будуємо саму високу вежу, використовуючи магнітний кран;

– швидше за всіх складаємо головоломки;

– граємо на електричній гітарі або піаніно улюблену композицію Scorpions та ще багато-багато всякого, де кожен проявить себе справжнім чоловіком”, – йдеться в оголошенні.

Організатори заходу також обіцяють, що чоловіки тут зможуть відпочити “від усіх бабських примх” і ні про що зайве не думатимуть.

Станом на 8.30 24 жовтня пост Музею науки вже був недоступний.

Водночас, офіційно ніякого міжнародного дня захисту чоловічої нервової системи від насильницьких дій з боку жінки не існує. Він був вигаданий на рівні жартів у соціальних мережах і підхоплений деякими розважальними сайтами. У цей день нажахані “наступом” фемінізму чоловіки із задоволенням постять картинки, де чоловіки мало не з мечем обороняються він страшних жінок із пательнею в руці.

Коли у коментарях до посту жінки почали вказувати на його відверто образливий та сексистський характер, у музеї відповіли , що не бачать в цьому нічого поганого і пообіцяли зробити також виключно жіночі, наприклад на 8 березня, та сімейні заходи.  

У коментарі для Центру інформації про права людини ґендерна експертка Марія Дмитрієва також зазначила, що не знає ніякого міжнародного дня захисту чоловіків від жінок, а от Міжнародний день чоловіків відзначатиметься 19 листопада.

Вона вважає, що відверто сексистський пост музею вартий судового позову.

“В мене складається враження, що у нас – так само, як і в росіян – використовують кожну нагоду, аби поплюватися отрутою в жінок і виставити чоловіків найбільшими жертвами страшних і злобних бабів, які не хочуть мовчки чоловіка обслуговувати, а мають нахабство наполягати, аби він в хаті взагалі щось робив”, – говорить Дмитрієва.

“Жарти з цього приводу жінконенависницькі до такого ступеню, що якби вони були про євреїв чи темношкірих, то жартівники відгребли б повну панамку і зрозуміли б, що такі жарти недоречні. А про жінок у нас можна жартувати як завгодно низько і огидно і будь-які спроби про це говорити призводять лише до звинувачень у відсутності почуття гумору”, – додала експертка.

За її словами, особливо засмучує, що до подібної риторики вдався музей, який просуває ідеї просвітництва. Адже це означає, що вони настільки низької думки про свою цільову аудиторію, що переконані, що саме такою відвертою мізогінією вони зможуть привабити більше чоловіків.

Водночас Марія Дмитрієва втішена, що під той пост прийшли жінки і висловили своє відверте незадоволення такою поведінкою працівників музею.

“Сподіваюся, знайдуться небайдужі місцеві активістки і активісти (бо, як на мене, для чоловіків така реклама є не менш образливою), які подадуть на них до суду”, – підсумувала експертка.

Мізогінія або женоненависництво  — ненависть або зневага до жінок, принизливе ставлення до жінок як до групи, переконання, що жінки гірші. Мізогінія може проявлятися, як негативне ставлення до всіх жінок взагалі або тільки до деяких психологічних або фізичних фемінних ознак, що різною мірою проявляються у різних жінок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: