Азарову оголосили нову підозру за інформаційне обслуговування російської влади

Дата: 01 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Заочно підозру у вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу, веденні інформаційної діяльності в співпраці з державою-агресором та у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії Російської Федерації проти України повідомили колишньому прем’єр-міністру Миколі Азарову. 

Про це розповіли в Офісі генерального прокурора. 

Фото: вікіпедія

Азаров, на думку слідчих, регулярно бере участь в ефірах російських інформаційних каналів, щоб дискредитувати українську державу. Потім ролики з його виступами розповсюджують у мережі, зокрема на ютуб-каналі “Иная правда” та інших медіапорталах російських ЗМІ. 

“Колишній прем’єр-міністр виправдовує збройну агресію РФ проти України, розпочату у 2014 році, та окупацію частини території України. Також він висловлює публічні заклики до повалення конституційного ладу в Україні насильницьким шляхом… закликає до денацифікації та насильницької зміни української влади, поширює наратив, що спеціальна операція Путіна врятувала Донецьк від захоплення, “попередивши трагедію”, та називає події в Бучі “фейком”, – перелічують правоохоронці вчинене Азаровим.  

Факти протиправної діяльності колишнього посадовця підтвердила, окрім іншого, судова лінгвістична семантико-текстуальна експертиза.

Досудове слідство в справі ведуть у СБУ. 

Нагадаємо, що до суду передали справу щодо Януковича та Азарова за підписання так званих Харківських угод. 

Слідчі вважають, що обидва в такий спосіб штучно створили передумови для збільшення чисельності російських військ в Україні, їхнього переоснащення й модернізації та надалі – вторгнення в Крим. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter