Авіаудар по драмтеатру в Маріуполі: київські театри у треті роковини трагедії вшанували пам’ять загиблих

Дата: 16 Березня 2025
A+ A- Підписатися

У треті роковини авіаудару російських військових по драмтеатру в Маріуполі, 16 березня, київські театри вшанували пам’ять загиблих.

Про це пише “Громадське”.

Джерело: інстаграм театру “Київська опера”

Так, акція пам’яті відбулася біля центрального входу в Київський національний академічний Молодий театр.

“Ми ніколи не забудемо й не пробачимо цього звірства. Вічна памʼять полеглим”, — зазначили в закладі культури.

До акції також долучилися колективи Національної оперети України, театру “Київська опера”, “Київ Модерн-балет” та Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю “Калина”.

“Наш обов’язок — зберігати пам’ять про цей трагічний день, адже кожна втрата свідчить про крихкість життя та безмежну цінність миру. Згадуючи загиблих, ми вшановуємо тих, хто ніколи не мав би йти з цього світу, й нагадуємо про неприпустимість повторення подібного лиха”, — наголосили в спільному дописі театрів.

Джерело: інстаграм Київського академічного театру “Колесо”

На сходах Національної опери України учасники акції зробили імпровізований меморіал у пам’ять про вбитих росіянами мирних жителів Маріуполя. Водночас там відбулася акція на підтримку українських військових у російському полоні.

Фото: Олександра Єфименка / “Громадське радіо”

Перед будівлею “Українського Малого драматичного театру” залишили напис “діти”, як колись було перед Маріупольським драмтеатром, зазначивши, що треба пам’ятати та боротися, аби Росія відповіла за злочини перед людством.

Нагадаємо, що 16 березня 2022 року російські військові завдали авіаудару по будівлі драмтеатру, зруйнувавши його та вбивши, за даними міськради, близько 300 цивільних – місцевих жителів, які там ховалися від обстрілів.

Військові РФ скинули бомби на театр, попри те, що там були жінки та діти, і це було позначено спеціальним написом, який було видно з повітря.

У квітні–травні 2022-го окупанти ексгумували тіла загиблих і поховали їх під безіменними номерами в братській могилі в Мангуші (Старий Крим). Однак, за даними свідків, яких опитали журналісти “Радіо Свобода”, дістати з-під завалів могли не всіх загиблих.

Очевидці розповідали, що в день авіаудару люди були не лише в підвалі театру, але й біля нього, очікували їжу.

“Їх могло придавити так до ями, до фундаменту, що їх, можливо, просто технічно не вдавалось окупантам розкопати, тим більше що вже минуло декілька місяців після того. Тому, я думаю, вони просто не змогли технічно вивезти всіх. Вивезли те, що було більш на поверхні. Вивозили тіла лафетами, трактори з цими лафетами завантажували й вивозили звідти. А скільки залишилося лежати під каменями, ми не знаємо”, – розповів один зі свідків. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter