Аптекам у Сполучених Штатах дозволили продавати таблетки для переривання вагітності

Дата: 05 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) уперше дозволить роздрібним мережам аптек продавати таблетки для переривання вагітності.

Про це повідомляє Reuters.

Фото: BBC

Аптеки можуть почати подавати заявку на сертифікацію для продажу таблеток для переривання вагітності Міфепристон в одній із двох компаній, які їх виробляють, і в разі успіху вони зможуть відпускати їх безпосередньо пацієнтам, отримавши рецепт від сертифікованого лікаря.

Активісти, які захищають права на аборти, кажуть, що ці таблетки мають тривалий досвід безпечності та ефективності без ризику передозування чи звикання. У кількох країнах, зокрема в Індії та Мексиці, жінки можуть придбати їх без рецепта, щоб зробити медикаментозний аборт.

Дані FDA демонструють невелику кількість смертей, повʼязаних із Міфепристоном. Станом на червень 2021 року відомо про 26 смертей, повʼязаних із таблетками. За оцінками, з вересня 2000 року їх приймали майже 4,9 мільйона жінок.

Раніше такі ліки продавалися поштою через певну низку аптек або через спеціально сертифікованих лікарів і клініки.

Законодавчі зміни потенційно розширять доступ до абортів, пише Reuters. Але не для всіх. Заборони абортів, зокрема й Міфепристона, набули чинності в більш ніж у 12 штатах після того, як Верховний суд США скасував конституційне право на переривання вагітності. Жінки в цих штатах потенційно мають поїхати в інші штати, щоб зробити аборт.

Нагадаємо, наприкінці червня 2022 року Верховний суд США, розглядаючи справу “Доббс проти жіночої організації охорони здоров’я Джексона”, скасував рішення у справі “Роу проти Вейда” від 1973 року, яке визнало конституційним право на аборт.

У липні минулого року президент США Джо Байден заявив, що федеральний уряд захищатиме жінок, які планують зробити аборт. Крім того, у Google планують автоматично видаляти з історії користувачок геолокаційні дані про відвідування клінік, де роблять аборти. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter