“Апеляційний суд” залишив в силі штраф для редактора кримської газети Бекіра Мамутова

Дата: 16 Червня 2021
A+ A- Підписатися

Незаконний “Залізничний районний суд” Сімферополя відмовив у задоволенні апеляційної скарги на постанову “мирового суду” про притягнення до адміністративної відповідальності редактора газети “Кирим” Бекіра Мамутова. Окупаційна влада звинуватила його в зловживанні свободою масової інформації за цитування доповіді Генсека ООН, де згадувався Меджліс кримськотатарського народу. У публікації не було позначки, що Меджліс заборонено в Росії.

Про це повідомляє видання “Кримського процесу”.

Бекір Мамутов

Таке рішення ухвалила незаконна “суддя” Олена Тощева.

Як повідомив за підсумками засідання Бекір Мамутов, в “суді” він звернув увагу, що постанова “суду першої інстанції” повністю списана з протоколу про адміністративне правопорушення і не враховані доводи редакції. Зокрема про те, що в публікації двічі вказується про наявність заборони на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

У дебатах Бекір Мамутов просив скасувати постанову “суду” першої інстанції, а представник Роскомнадзора – залишити в силі. Після нетривалого перебування в нарадчій кімнаті “суддя” винесла рішення про відмову в задоволенні апеляційної скарги.

Як зазначив редактор видання, повний текст рішення йому буде надіслано поштою, тому у нього є час, щоб обміркувати необхідність оскарження в суді касаційної інстанції.

Нагадаємо, 2016 року незаконний “Верховний суд Криму” та Верховний суд Росії ухвалили заборону представницького органу кримських татар – Меджлісу. Його визнали екстремістською організацією нібито через зазіхання на територіальну цілісність Росії та залякування людей. Цю заборону ініціювала “експрокурорка” тимчасово окупованого Криму та чинна депутатка Держдуми Росії Наталія Поклонська.

2017 року Україна в Міжнародному суді ООН ініціювала справу проти Росії для притягнення її до відповідальності за фінансування й підтримку актів тероризму в Україні, а також участь у скоєнні актів расової дискримінації в межах вчинення актів агресії проти України.

У квітні 2017 року Міжнародний суд ООН визнав заборону незаконною та зобов’язав Росію відновити діяльність Меджлісу на території окупованого Криму. Відновити роботу Меджлісу також вимагали й у Раді Європи

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter