Рада Європи вимагає відновити Меджліс та пустити його лідерів до Криму

Дата: 04 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) 3 травня в Страсбурзі ухвалив рішення щодо ситуації Криму, в якому висунув низку вимог до свого члена – Росії. 

За інформацією “Європейської правди”, йдеться про комплексне рішення, деталі якого будуть оприлюднені згодом.

Зокрема, КМРЄ вимагає від Російської Федерації відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.  Ще одна вимога – забезпечити допуск до Криму лідерів Меджлісу, яким зараз заборонений в’їзд на півострів.

Також очікується, що комісар з прав людини здійснить оцінку ситуації в Криму. Окрім цього, Рада Європи долучилася до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо Криму, схваленої в грудні минулого року, та вимагає повного її виконання.  

Комітет міністрів Ради Європи у своєму рішенні визнав численні порушення прав людини у незаконно анексованому Криму, вважають у Міністерстві закордонних справ України.

В дипвідомстві зазначили, що КМРЄ, засуджуючи незаконну анексію, “вкотре наголосив, що такий акт з боку Російської Федерації є порушенням міжнародного права”.

“Поряд з такими порушеннями прав людини як обмеження свободи слова та мирних зібрань, свободи релігії та переконань, відзначаються репресії проти національних меншин, зокрема, кримських татар”, – йдеться у заяві.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter