Апеляційний суд постановив поновити Фаріон на посаді професорки Львівської політехніки

Дата: 29 Травня 2024
A+ A- Підписатися

29 травня, у середу, Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри в університеті “Львівська політехніка”. Крім того, їй мають виплатити заробіток за період вимушеного прогулу в розмірі понад 123 927 гривень.

Про це повідомляє “Суспільне”. 

Ірина Фаріон. Скриншот з інтервʼю на каналі “Це ніхто не буде дивитись”

Так, адвокат Ірини Фаріон закликав суд задовольнити апеляційну скаргу в повному обсязі й скасувати рішення суду першої інстанції.

Тим часом представник Львівської політехніки зазначив, що рішення Галицького районного суду є законним, тому його варто залишити без змін. Тож суд вийшов до нарадчої кімнати.

“Враховуючи те, що Ірина Фаріон – науково-педагогічний працівник, вона виконує виховні функції. За висловлювання про російську мову серед військовослужбовців університет ухвалив рішення про звільнення. Те, що зазначають в апеляційній скарзі, – це виключно їхня позиція і їхнє бачення розвитку події. Як дасть оцінку суд – від того будемо відштовхуватися”, – зазначив начальник юридичного відділку Львівської політехніки Андрій Мороз.

Фаріон заявила, що якщо суд ухвалить рішення не на її користь, то вона звернеться до Верховного Суду.

“У жодному документі не доведено морального проступку, який вчинила Ірина Фаріон. З якої рації було здійснене швидкісне звільнення? Чому ректор не дочекався роботи комісії? Комісія мала завершити свою роботу 22-го числа, мене звільнили 15-го. Тобто проректор сам собі заперечує. Це означає, що він ухвалював це рішення під тиском. Не сумніваюся під чиїм – під тиском МОН, конкретної персони – Лісового. Про це свідчить його реакція – неймовірно радісна від того, що звільнили Ірину Фаріон”, – зазначила науковиця.

Зрештою апеляційну скаргу Ірини Фаріон на рішення Галицького районного суду міста Львова задовольнили частково. Накази ректора Львівської політехніки про звільнення Фаріон від 15 та 28 листопада визнали незаконними та скасували.

“Суд постановив поновити Фаріон Ірину Дмитрівну на посаді професора кафедри української мови “Львівська політехніка” з 24 листопада 2023 року. Стягнути з НУ “Львівська політехніка” на користь Ірини Фаріон середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 24 листопада 2023 року по 29 травня 2024 року в розмірі 123 тисячі 927 гривень 27 копійок. Стягнути з НУ “Львівська політехніка” судовий збір у розмірі 5782 грн 17 копійок”, – оголосила суддя Львівського апеляційного суду.

Ірина Фаріон зазначила, що подумає над тим, щоб повернутися до Львівської політехніки. 

“Я щаслива, що право існує окремо від політики. Це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку. Не йдеться про мене, йдеться про те, щоби працювали закони, щоби ніхто не дозволяв собі під тиском зверхників ці закони змінювати. Я дякую колегії суддів за обґрунтоване рішення. Є дуже багато сил, які хотіли б, щоби я не повернулася в політехніку, а мені дуже подобається йти проти сил, яким я не подобаюся”, – резюмувала вона.

Постанова апеляційного суду може бути оскаржена у Верховному Суді. Представник Львівської політехніки очікує на повний текст рішення, а тоді думатимуть про наступні кроки.

Нагадаємо, що раніше громадськість обурили слова колишньої нардепки про бійців ЗСУ, які не розмовляють українською. Вона назвала їх “москворотими” та сказала, що “воювати за Україну – це не заслуга, а обов’язок”. Цікаво, що Фаріон за радянських часів агітувала іноземців вивчати російську мову, про що зазначено в її характеристиці-рекомендації для вступу до КПРС, доступ до якої в архіві кілька років тому отримали журналісти. 

Попри засудження аудиторії мовознавиця почала публікували листи та пости з підтримкою своєї радикальної позиції, які надходять їй. Зокрема, вона виклала скриншот листа кримського студента, не приховавши імені та прізвища хлопця, а також оприлюднила, де він живе та навчається, тож невдовзі до нього прийшли російські силовики. 

Сама Фаріон не вважає себе винною і просить покарати військових, які нецензурно відповіли їй на образи, та називає хвилю обурення її поведінкою в суспільстві “злучкою варварського зовнішнього ворога з прихованим внутрішнім”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter