Апеляційний суд знову залишив під вартою довічно ув’язненого Панасенка

Дата: 01 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Вінницький апеляційний суд залишив під вартою довічно ув’язненого Володимира Панасенка. 

Про це повідомляє ТСН.

Панасенко вже вдруге просить суд переглянути його справу та відпустити з-під арешту. Судді, ухвалюючи своє рішення, вчергове послалися на відсутність в Україні правового механізму звільнення довічно засуджених. Панасенко та його захист збираються й надалі судитися спочатку у Верховному суді, а після в ЄСПЛ. 

Як відомо, у березні цього року ЄСПЛ уже визнав українське довічне позбавлення волі порушенням прав людини. Україна опинилася на першому місці серед 50 європейських країн за кількістю довічно ув’язнених людей, які не мають перспективи звільнення. У країні таких налічується 1541 особа.

Річ у тім, що в українському законодавстві наразі відсутній механізм дострокового звільнення довічно засуджених. Відбувши 20 років покарання, вони можуть звернутися до президента з проханням про помилування. У такому разі довічне ув’язнення можуть замінити на 25 років позбавлення волі. У парламенті вже понад два роки лежить законопроєкт №2033а, який запроваджує механізм перегляду справ невинно засуджених і забезпечує їхнє право на правосудний вирок. Правозахисники неодноразово закликали владу ухвалити законопроєкт у другому читанні та забезпечити невинно засуджених правом на справедливий суд.

Центр прав людини ZMINA докладно розповідав історію Володимира Панасенка, якого у вересні 2008 року Апеляційний суд Львівської області засудив до довічного позбавлення волі. Покарання чоловіку призначили за сукупністю злочинів, серед яких були замах на вбивство, скоєне на замовлення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, способом, небезпечним для життя багатьох осіб, та організація вбивства неповнолітньої дівчини. Адвокати Панасенка та низка правозахисників вважають, що справа проти нього сфальшована.

Чоловік подавав скаргу до Конституційного Суду щодо положень Кримінального кодексу, які унеможливлюють дострокове звільнення, проте судді відмовляли йому

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: