“Антикорупція та доброчесність”: студенти 10 українських вишів вивчатимуть нову дисципліну

Дата: 17 Червня 2023
A+ A- Підписатися

З нового навчального року студенти 10 українських вишів зможуть вивчати нову антикорупційну дисципліну, що має назву “Антикорупція та доброчесність”. Головна мета цього нововведення – допомогти студентам розібратися з історією та значенням цих понять.

Про це повідомив Офіс доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції у коментарі виданню “Українська правда. Життя”. 

Фото: Flickr

Як зазначає Офіс доброчесності НАЗК, який і є розробником курсу, це пілотний проєкт, долучитися до якого виші могли подавши заявку та пройшовши кілька етапів відбору.

Протягом навчального семестру університети-учасники будуть впроваджувати дисципліну, а незабаром вона стане обов’язковою для всіх національних закладах вищої освіти. Це закріплено в Державній антикорупційній програмі на 2023–2025 роки.

Так, дисципліну вивчатимуть у таких українських вишах:

  • Києво-Могилянській академії;
  • Українському католицькому університеті;
  • Національному технічному університеті “КПІ ім. Ігоря Сікорського”;
  • Львівському національному університеті ім. Івана Франка;
  • Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка;
  • Національному медичному університеті імені Олександра Богомольця;
  • Волинському національному університеті ім. Лесі Українки;
  • Донецькому державному університеті внутрішніх справ;
  • Державному університеті “Житомирська політехніка”
  • Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича.

Розробники курсу намагалися дотримуватися балансу між великими університетами з різними освітніми напрямками та більш спеціалізованими, а також звертали увагу на географічне розташування закладу, щоб охопити різні міста України. 

Викладачів, яких оберуть самі ЗВО, спочатку навчатимуть в Офісі доброчесності НАЗК. Двомодульне навчання відбудеться цього літа. 

У закладах вищої освіти буде вибір – вводити курс вибірково для всіх спеціальностей або ж одразу робити його обов’язковим для студентів права або соціальних наук.

Нагадаємо, що освітній омбудсман Сергій Горбачов вважає, що необхідно розробити програми зі статевого виховання, які держава має внести до програм педагогічних університетів.

За його словами, мають бути запроваджені відповідні спеціальності або курси, які мають бути обов’язковою частиною загальної педагогічної освіти зі спеціалізацією саме на цих питаннях. Потрібно готувати фахівців, які розуміються на цій темі. 

Також, Горчабов наголошує, що слід враховувати загальний настрій батьків, оскільки деякі з них досі виступають проти статевого виховання та транслюють радянські наративи на зразок “у СРСР сексу немає”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter