Американський суддя вперше застосував VR-окуляри, щоб відтворити події з точки зору підозрюваного

Дата: 03 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Суддя з Флориди Ендрю Сігел вперше використав окуляри віртуальної реальності під час судового розгляду, щоб побачити події з погляду підозрюваного. Цей випадок вважається унікальним у судовій практиці США.

Про це повідомляє видання “Newsweek”. 

Фото: Joe Cavaretta

Справа стосується власника весільної зали у Саутвест-Ранчес Мігеля Альбіси. Його звинувачують у нападі з обтяжувальними обставинами через застосування смертоносної зброї. Згідно з обвинуваченням, під час святкування у 2023 році Альбіса нібито розмахував пістолетом перед гостями, спʼянілі гості почали поводитися агресивно.

Сам Альбіса заперечує звинувачення, заявляючи, що діяв у межах самооборони. Він пояснив, що прийшов врегулювати ситуацію та завершити святкування, коли сварка набирала обертів. Адвокати чоловіка наголошують, що законодавство Флориди дозволяє власникам нерухомості використовувати зброю для захисту себе, сім’ї та майна.

Захисник Альбіси адвокат Кен Падовіц стверджує, що під час інциденту на дружину та сина його клієнта напали. Крім того, ді-джей кинув стілець, яким травмував організаторку події.

Фото: Joe Cavaretta

Щоб забезпечити судді повніше розуміння ситуації, адвокат найняв художника, який створив комп’ютерну анімацію подій на основі розповіді Альбіси. Цю анімацію продемонстрували за допомогою окулярів віртуальної реальності Oculus Quest 2. Окрім судді, гарнітури VR використовували також представники обвинувачення та захисту.

Падовіц заявив, що це може бути перший випадок у США, коли віртуальну реальність офіційно застосували під час кримінального слухання.

Адвокат розповів, що він має досвід впровадження новітніх технологій у судових процесах. У 1992 році він представив першу комп’ютерну анімацію як доказ у суді Флориди. За його словами, цей випадок став одним із перших у країні, що легалізував використання подібних технологій у кримінальних справах.

Остаточний вплив використання VR-окулярів на рішення у справі Альбіси поки невідомий. Розгляд планують продовжити в лютому.

Нагадаємо, що віртуальну реальність застосовують у різноманітних сферах не тільки у США. Наприклад, торік українська компанія Advin розробила медичний VR-тренажер для реабілітації, що має допомогти військовим і цивільним, які втратили кінцівки, давати раду з фантомними болями.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter