Активісти ідентифікували в окупованій Алушті причетних до проведення мобілізації до окупаційної армії
Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) ідентифікував причетних до проведення незаконної мобілізації до російської армії в тимчасово окупованій Алушті.
Про це йдеться на сторінці КРЦ.
Кримськотатарські активісти ідентифікували, зокрема, таких осіб:
- Перепелиця Галина – “голова” призовної комісії;
- Сушко Олександр – “заступник голови” призовної комісії;
- Собканюк Олена – “секретарка” призовної комісії;
- Палій Тетяна – лікарка, яка керує роботою комісії з медичного огляду громадян, що підлягають призову на військову службу до окупаційної армії;
- Піменова Єлизавета – юридична консультантка “територіального відділення Державної казенної установи “Центр зайнятості населення” в тимчасово окупованому місті Алушті;
- Нарзулаєва Гульзара – “заступниця начальника відділу дільничних уповноважених поліції та в справах неповнолітніх відділу мвс рф” у місті Алушті.
Активісти нагадують, що участь у здійсненні так званої мобілізації є порушенням міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни (IV Женевська конвенція), а також ст. 438 “Порушення законів та звичаїв війни” КК України.
Напередодні Представництво президента України в Автономній Республіці Крим повідомило, що в тимчасово окупованому Криму підвищили граничний вік військовозобов’язаних на п’ять років. Відповідний законопроєкт ухвалила російська Державна дума, за яким до першої категорії запасу належать громадяни до 40 років, до другої — до 50 років, до третьої — до 55 років.
Росія також вирішила посилити відповідальність у разі ухилення від явки у “військкомат”. Так, збільшено суму адміністративного штрафу до 50 тисяч рублів за не відвідування “військкомату” за повісткою, та до 20 тисяч рублів за неповідомлення про зміну місця проживання.
Водночас представники окупаційної адміністрації заявляють про формування чергових земельних ділянок для передачі учасникам геноцидальної війни проти України. Повідомляється про вже сформовані 500 земельних ділянок, розташованих на території окупаційної Лесновської сільської ради Сакського району. Як відомо, оформлення земельних ділянок нелегітимні.
Напередодні повідомлялося, що студентів вишів тимчасово окупованого Криму примушують підписувати повістки до лав армії Російської Федерації, шантажуючи результатами іспитів.
Раніше ZMINA повідомляла, що Прокуратура Автономної Республіки Крим та м. Севастополя відкрила гарячу лінію для мешканців тимчасово окупованого Криму, які намагаються уникнути незаконної мобілізації до російської армії.
Як раніше повідомила Кримська правозахисна група з посиланням на так званий “військовий комісаріат” на півострові та міноборони РФ, країна-окупант 2021 року незаконно призвала 6 тисяч осіб. 2022 року так званий “військовий комісар” у Криму відмовився озвучувати плани цієї призовної кампанії.
Раніше ZMINA розповіла, чи є законною прихована мобілізація на півострові, як мобілізують кримчан та з якими бар’єрами вони стикаються, коли намагаються уникнути участі в бойових діях проти своїх співвітчизників.