Аксьонов просить збільшити кількість силовиків на вулицях Криму

Дата: 04 Травня 2020
A+ A- Підписатися

Так званий “глава” Криму Сергій Аксьонов закликав управління МВС Росії та Росгвардію збільшити кількість правоохоронців на вулицях міст, щоб забезпечити режим самоізоляції.

Це сам Аксьонов озвучив 4 травня на засіданні оперативного штабу з протидії поширенню COVID-19.

“До нас вчора надходили звернення від громадських активістів, що на вулицях недостатня кількість патрулів. Я хочу сказати кримчанам, що всі сили МВС, Росгвардії зараз на вулицях. Усі позмінно розбито. Людей, дійсно, не вистачає. Прохання звернути увагу, тому що мені телефонують, кажуть, що не досить візуально… Прохання – подивитися за кількістю в містах. У сільській місцевості простіше. Кількість працівників у формі так чи інакше дисциплінує”, – сказав Аксьонов. Він зазначив, що на вулицях “потрібно додати людей у формі”.

Громадяни Росії продовжують заїжджати на півострів через Кримський міст. За даними “заступника начальника поліції МВС у Республіці Крим” Олександра Смагліна, через міст минулої доби в Крим заїхали 1 538 транспортних засобів. 23 транспортних одиниць не пропустили.

За минулу добу виявили шість заражень коронавірусом.

Нагадаємо, моніторинг громадської ініціативи “Кримський процес” виявив, що із 3 до 30 квітня включно кримські “суди” розглянули понад 1 455 справ про адміністративні правопорушення. Лишень у чотирьох випадках із них “суди” припинили провадження.

Правозахисники звертають увагу, що почасти “судді” визнавали винними кримчан, так і не встановивши належним чином їхньої провини. Як приклад аналітики наводять у звіті обвинувальні постанови за поїздку із села до аптеки для придбання медичних масок, вихід на ринок по яблука та купівлю худоби для ведення сільського господарства.

У Криму запровадили режим підвищеної готовності, який передбачає зупинення діяльності багатьох підприємств і організацій, а також самоізоляцію громадян, до 30 квітня. У Севастополі цей режим продовжили до 30 травня.

Напередодні Кримська правозахисна група (КПГ) пояснила, чому рівень діагностування COVID-19 у Криму і Севастополі не відповідає дійсності.

Правозахисники нагадують, що за нормами міжнародного гуманітарного права Росія є державою-окупантом. Ст. 56 Конвенції про захист цивільного населення зобов’язує її за допомогою всіх наявних у неї засобів забезпечити й підтримувати діяльність санітарних і лікарняних установ і служб, охорону здоров’я та громадську гігієну на окупованій території Криму, що передбачає також профілактичні та превентивні заходи, необхідні для боротьби з поширенням епідемій.

На такі ж зобов’язання Росії вказала також Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Вона закликала Росію забезпечити населення півострова відповідним медичним обслуговуванням без жодної дискримінації за політичними поглядами, віросповіданням, расовими чи етнічними ознаками.

Правозахисники рекомендують уряду України інформувати громадян, які не мають реєстрації місця проживання на підконтрольній Україні території, про алгоритм їхніх дій у разі підозри на інфікування COVID-19. Водночас вони просять міжнародні організації та уряди демократичних країн моніторити ситуацію з поширенням коронавірусу в Криму та не дозволяти Росії використовувати її для зняття санкцій, що були запроваджені через окупацію Криму, порушення прав людини й норм міжнародного гуманітарного права. Окрім цього, вони рекомендують звернутися до Росії з вимогою виконувати рекомендації ООН і Ради Європи щодо запобігання поширенню COVID-19 у кримських місцях несвободи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: