Адвокати заявили, що Саакашвілі примусово вивезли з лікарні до в’язниці
Колишнього президента Грузії та громадянина України Міхеїла Саакашвілі примусово перевели з лікарні в Горі до в’язниці у місті Руставі.
Про це повідомив адвокат Ніка Гварамія.
Офіційного підтвердження інформації щодо переведення Саакашвілі досі немає, однак про це, окрім Гварамії, також повідомляють грузинські медіа і партнерка експрезидента та українська нардепка Єлизавета Ясько.
Машини пенітенціарної служби Мін’юсту після опівночі 30 грудня помітили біля медичного закладу у Горі, а згодом автівки з’явились вже на території в’язниці у Руставі. Захист Саакашвілі називає ймовірне переміщення підзахисного викраденням.
“Вони пробралися вночі та просто викрали хвору людину зі шпиталю”, – сказав в ефірі телеканалу “Формула” адвокат Шота Тутберідзе.
Саакашвілі не вперше намагаються повернути до в’язниці з лікарні, де він проходить реабілітацію після голодування. Попередня спроба, яку вчинили 27 грудня, була неуспішною, бо у нього піднявся тиск через супротив співробітникам.
На ситуацію з переведенням Саакашвілі до в’язниці відреагувала й Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Вона розцінила дії грузинської влади як катування і спосіб позбавлення Саакашвілі права на життя:
“Вражає цинізм, у який спосіб це було зроблено…Стан його (Саакашвілі – ред.) здоров’я критичний і викликає занепокоєння: після трьох гіпертонічних криз він почувається вкрай тяжко, кілька днів до цього не піднімався з ліжка. У повному обсязі потрібної медичної допомоги йому так і не було надано та не призначено нового лікаря, а рішення щодо стратегії лікування ухвалювалося медиками різних профілів”.
На початку грудня група медиків, що діє за дорученням грузинського Омбудсмана, зафіксувала у Саакашвілі клінічні ознаки посттравматичного стресового розладу та помірного/важкого депресивного розладу. Попри це колишній президент не працював з психотерапевтом, як того вимагали лікарі.
Після закінчення голодування, що тривало 50 днів, на зміни в психічному стані Саакашвілі звертали увагу його мати та адвокат. Після зустрічі з ним вони переконували, що Саакашвілі до та після ув’язнення – це дві різні людини.
Ексочільник Грузії опинився за ґратами на батьківщині 1 жовтняі . Там його заочно засудили до трьох та шести років у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Гиргвліані та в справі про побиття 2005 року депутата парламенту Валерія Гелашвілі.
У листах з в’язниці Саакашвілі звинувачує владу Грузії в закликах до його вбивства.
Фотографія обкладинки: Nino Alavidze/Agenda.ge