Адвокати Савченко звернулись до структур ООН для захисту українки

Дата: 22 Березня 2016
A+ A- Підписатися

Захист ув’язненої в Росії Надії Савченко звернувся до Робочої групи ООН із довільних затримань, а також до спецдоповідача ООН щодо правозахисників.

Про це написав адвокат українки Марк Фейгін на своїй сторінці у мережі Facebook.

“Сьогодні другий день оголошення вироку Надії Савченко в Донецькому міському суді. Певно, що обвинувальний вирок і значний термін покарання наперед вирішені”, – написав він.

Адвокат нагадав, що “сама Надія категорично відмовляється подавати апеляційну скаргу на вирок, не вірячи в дієвість правосуддя в РФ, як втім і для того, щоб не затягувати зі строками набуття чинності вироку першої інстанції, що, на її думку, прискорить звільнення”.

Адвокат зазначає, що відмова від подачі апеляції закриває можливість оскарження в ЄСПЛ. Однак є інші процедури міжнародного тиску.

Перша процедура, за його словами, “іде через Робочу групу ООН щодо довільних затримань”.

“У 1997 році мандат групи було розширено. Тепер вона також здійснює контроль над ситуацією із затриманими біженцями й мігрантами. Отож, я до неї звернувся з кейсом Савченко й чекаю результату у квітні”, – додав Марк Фейгін.

Нагадаємо, українській військовій льотчиці Надії Савченко у Росії висунули звинувачення за трьома статтями кримінального кодексу Росії: вбивство двох та більше осіб, замах на убивство двох та більше осіб загальнонебезпечним способом, з мотивів ненависті до соціальної групи, вчинене групою осіб за попередньою змовою, а також незаконний перетин кордону Росії.

34-річна Надія Савченко заявляє, що “ніколи не визнає ні своєї провини, ні російського суду”.

Суд над українкою триває понад 5 місяців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: