Адвокати Небесної сотні передали в Гаагу чергові докази причетності Росії до злочинів Євромайдану
Сьогодні, 7 липня, Адвокатська дорадча група передала прокурору Міжнародного кримінального суду (МКС, Гаага) докази причетності офіційних осіб Російської Федерації до вчинення злочинів проти людяності вищими посадовими особами України під час Революції Гідності.
Про це повідомили у прес-службі Міжнародного фонду “Відродження”.
Як зазначили в фонді, це вже третє подання матеріалів Адвокатською дорадчою групою в рамках постійної співпраці з офісом прокурора МКС. Попередні матеріали були передані у 2015 та 2016 роках.
В організації нагадують, що 25 лютого 2014 року Верховна Рада України визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності вищими посадовими особами держави, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року. На підставі даної заяви українського парламенту прокурор МКС попередньо вивчає ситуацію.
Відповідно до частини 2 статті 15 Римського статуту прокурор МКС може отримувати письмові або усні свідчення, які допомагають суду ретельно та об’єктивно вивчити ситуацію. На виконання цього припису адвокати родин героїв Небесної сотні надали вищезгадані докази. У подальшому вони будуть враховані при вирішенні питання про початок повноцінного розслідування цим міжнародним судом.
Нагадаємо, у жовтні 2016 року адвокати Небесної Сотні самостійно зібрали і передали в Міжнародний кримінальний суд нові матеріали, які свідчать про вчинення злочинів проти євромайданівців.
За словами адвокатів Маркіяна Галабали і Павла Диканя, суд у Гаазі у 2015 році не виявив ознак масштабності і системності в переслідуванні активістів під час Євромайдану.
Зокрема, Дикань повідомив, що за підсумками 2015 року прокуратура МКС встановила 2 з 3 необхідних ознак для початку судового розгляду справи в Гаазькому суді.
Водночас після додаткової подачі доказів адвокатами Небесної сотні суд у Гаазі оголосив про продовження розгляду можливості розслідування злочинів проти активістів Євромайдана і готовність переглянути свій попередній негативний висновок. Таку заяву суд зробив у листопаді 2016 року.
Маркіян Галабала вважає, що можливий перегляд негативних висновків є заслугою громадських активістів.
У поданні, зокрема, описувались злочини, скоєні не лише в Києві, а й в інших обласних центрах по всій Україні. Найпоширенішим в регіонах було переслідування Автомайдану. На другому місці – незаконні позбавлення волі, що так само підпадає під статтю Римського статуту МКС.
У своєму поданні адвокати висвітлювали також кожен епізод Євромайдану у Києві, починаючи з 30 листопада 2013 року.