Адвокат поскаржився у ГПУ на затримання Бочковського і Стоєцького

Дата: 03 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Харківський адвокат Геннадій Токарев подав заяву до Генпрокуратури про вчинення кримінального правопорушення та написав відкритого листа  з приводу незаконного затримання 25 березня голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та його заступника Василя Стоєцького.

У відкритому листі адвокат нагадує, що 25 березня на засіданні Кабінету Міністрів України, що транслювалося в телеефірі, за підозрою у вчиненні злочину правоохоронці затримали без ухвали слідчого судді на підставі статті 208 КПК України голову ДСНС та його заступника. Токарев називає це “демонстрацією необмеженої влади силових органів над свободою будь-якої людини в Україні“.

За його словами, ці дії відбувалися з порушенням законодавства, зокрема частини першої статті 208 КПК України, згідно з якою без ухвали слідчого судді особа може затримана лише під час вчинення злочину чи замаху на його вчинення, а також якщо після вчинення злочину очевидець або ознаки на тілі, одязі, місці події вказують на те, що саме ця особа вчинила злочин. Також згідно зі статтею 29 Конституції України ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом. До особи може бути застосовано тримання під вартою, але протягом 72 годин, якщо суд не надав вмотивованого рішення про затримання, людину мають звільнити.

Ми маємо вимагати боротьби з корупцією. І, можливо, досвід Грузії виглядає захопливо. Але не можна боротися з порушеннями, вдаючись до злочину“, – зазначає у листі Геннадій Токарев.

За його словами, якщо керівники ДСНС вчинили злочин, то органи досудового слідства мали звернутися до суду з відповідним клопотанням, а суд міг надати дозвіл на затримання. 

Геннадій Токарев додає, що не є адвокатом затриманих, але за законом заяву про вчинення кримінального правопорушення може подати будь-яка особа.

Адвокат очікує, що прокуратура встановить персонально відповідальних за це незаконне затримання та доведе їхню провину в суді.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: