Парламент не голосуватиме сьогодні за кандидатів на Омбудсмана – Парубій

Дата: 06 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Питання про обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини сьогодні в парламенті  не розглядатиметься.

Про це голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив сьогодні на засіданні Погоджувальної ради.

За його словами, “планувалося, що робота розпочнеться з обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, але виникли перешкоди для розгляду цього питання”.

“Зокрема, під час здійснення спеціальної перевірки НАЗК звернувся з проханням дати більше часу для проведення перевірки усіх кандидатів, і ми, згідно з законом, не можемо розпочати конкурс і маємо дочекатися остаточних результатів спецперевірки”, – зазначив Парубій.

Голова Верховної Ради повідомив, до розгляду парламенту пропонується блок питань з податкової політики, фінансової і банківської сфери, інші питання.

Сьогодні пленарна робота розпочнеться о 12 годині.

Нагадаємо, 28 квітня закінчився п’ятирічний термін перебування на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.

10 травня правозахисники закликали парламент обрати нового Уповноваженого Верховної Ради з прав людини без політичного впливу та маніпуляцій, для чого провести відкритий конкурс із залученням для консультацій представників громадянського суспільства.

22 травня міжнародна правозахисна організація Freedom House закликала народних депутатів провести консультації з громадянським суспільством, перш ніж обирати Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

24 травня Комітет ВРУ з питань прав людини визнав кандидатури депутатів Людмили Денисової (“Народний фронт”), Сергія Алєксєєва (БПП) і адвоката Андрія Мамалиги такими, що відповідають вимогам закону про омбудсмена, і дозволив їм боротися за цю посаду. 

29 травня Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ рекомендувало Верховній Раді змінити порядок обрання і призначення Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

1 червня організація “Реанімаційний пакет реформ” закликала депутатів не голосувати за Омбудсмана, призначеного за партійними квотами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter