Омбудсмен б’є тривогу: бійці АТО страждають від нестатутних відносин

Дата: 04 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська відкрила провадження за фактом знущання над військовослужбовцем одного з підрозділів Збройних сил України, про який було повідомлено журналістами.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого.

У рамках провадження направлено листи на адресу заступника Генерального прокурора України – Головного військового прокурора Анатолія Матіоса та першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака з вимогою невідкладно провести розслідування факту знущання над військовослужбовцем.

У листах йдеться про те, що на сайті телекомпанії Магнолія-ТВ поширено повідомлення про наявне відео знущання над військовослужбовцем, як вбачається, одного з підрозділів Збройних Сил України, розташованого в районі проведення антитерористичної операції на cході країни.

Як стверджують журналісти, цей запис знайшов Михайло Хайсук у телефоні свого сина, військовослужбовця Влада Хайсука, який, за повідомленням командування частини, покінчив життя самогубством в місці дислокації підрозділу в районі Станиця Луганська (Луганська обл.). Батько переконаний, що його син також міг стати жертвою нестатутних відносин.

З огляду на викладене, у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини наполягають на проведенні ретельного розслідування та перевірці вказаних у сюжеті фактів та, за наявності правових підстав, вжитті відповідно до законодавства належних заходів реагування. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: