Наприкінці жовтня в Україну прибудуть представники Міжнародного кримінального суду

Дата: 12 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Наприкінці жовтня в Україну прибудуть представники Міжнародного кримінального суду, які визначатимуть можливості розгляду матеріалів України з розслідування подій на Майдані і агресії Росії.

Про це в понеділок заявив заступник генпрокурора Віталій Касько, повідомляє УП з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

“Буде черговий візит найближчим часом офісу прокурора (Міжнародного кримінального суду – ред.) і з обох тем буде спілкування”, – повідомив він.

Віталій Касько сказав, що офіс прокурора вивчає можливість поширення своєї юрисдикції на Україну, і це буде черговий візит.

“Вони знову будуть спілкуватися зі слідчими, прокурорами, отримають необхідну їм інформацію”, – сказав заступник генпрокурора.

Віталій Касько зауважив, що немає чітко визначеного часу для прийняття рішення судом з розгляду українських матеріалів.

“Вони в цьому плані дуже гнучкі і вони повинні вивчити все і визначитися”, – сказав Віталій Касько, додавши, що складно навіть сказати, чи буде прийнято рішення до Нового року.

Нагадаємо, 8 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав секретареві Міжнародного кримінального суду прохання про поширення юрисдикції суду щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів.

Одак Україна досі не ратифікувала Римський статут і тим самим не приєдналась до Міжнародного кримінального суду як повноцінна учасниця. 

У 2000 році Україна підписала Римський статут, проте наступного року Конституційний Суд ухвалив, що документ не відповідає Конституції України. Для цього необхідне внесення поправки в 124-ту статтю Конституції.

16 січня 2015 року народні депутати зареєстрували законопроект “Про внесення змін до статті 124 Конституції (щодо визнання положень Римського статуту)”. Однак, за словами депутата Віталія Купрія, ініціатива гальмується президентом України. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: