Активіста Шабуніна викликають до військкомату, хоча він визнаний непридатним

Дата: 07 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомив, що сьогодні о 7:30 ранку до нього додому прийшли 6 чоловіків та принесли повістку у військкомат.

Як написав Шабунін на своїй сторінці у мережі Facebook, троє чоловіків були вдягнені у військову форму, ще троє були цивільному.

За словами активіста, люди у військовій формі були представниками Дніпровського військкомату Києва. Вони пояснили свій візит до активіста Шабуніна необхідністю вручити повістку щодо призову на військову службу. Повістку вручав майор Журавський Максим Сергійович.

Представники військкомату не змогли відповісти на питання, чи відсилали вони перед цим повістку поштою.

Чоловіки у цивільному знімали процес вручення повістки на камеру. Вони відмовились називати свої імена, водночас, коли Шабунін заборонив себе знімати, камеру не вимикали.

Шабунін згадав, що днями представник політичної партії “Блок Петра Порошенка” Ігор Півень погрожував силоміць відвести Шабуніна у військкомат.

Також він зазначив, що з 2000 року, в цей час йому було 16 років, визнаний не придатним до військової служби за станом здоров’я.

Шабунін пояснює згадані дії тим, що одне з розслідувань НАБУ спрямовано на викриття махінацій та злочинів засновників “Спілки ветеранів військової розвідки”, одним зі співзасновників якої є Ігор Півень.

За словами Шабуніна, розслідування НАБУ викрило факт, що Ігор Півень не задекларував авто, яке знаходиться у співволодінні ним із громадянкою РФ, на якому двічі у стані алкогольного сп’яніння Півень втікав з місця злочину.

Нагадаємо, 30 травня 2017 року Міністерство оборони України видало наказ, за яким до строкової служби у ЗСУ призиватимуть офіцерів запасу віком до 43 років, які пройшли військову підготовку на військових кафедрах виші, але не служили в армії. Це буде строкова служба, яка триватиме 18 місяців. Після призову всі офіцери в обов’язковому порядку протягом 3 місяців пройдуть допідготовку в навчальних закладах Міноборони. А потім їх призначать на посади у військових частинах і підрозділах, які не залучаються в АТО.

Під будинком голови організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна 9 квітня пройшов пікет, в організації якого він звинувачує керівництво СБУ

Виконавцем акції, за словами Шабуніна, був діючий керівник управління СБУ із захисту національної державності Роман Матковський. 

У Центрі протидії корупції пов’язують пікет з позовом до суду на СБУ. Активісти організації публічно вимагають оприлюднення е-декларацій співробітників СБУ. Керівництво СБУ оголосило інформацію про статки своїх працівників державною таємницею. Воно вважає, що розголошення такої інформації може завдати їм непоправної шкоди. 

В СБУ натомість заявили, що не влаштовували жодних мітингів під вікнами активіста Віталія Шабуніна. 

12 квітня правозахисниця Олександра Матвійчук заявила, що в Україні відбувається цілеспрямована кампанія дискредитації громадських активістів, які займаються протидією корупції у різних сферах.

12 травня Олександра Устінова, яка працює у Центрі протидії корупції, заявила, що за нею та за її будинком стежать особи, які на замовлення СБУ знімають про неї фільм з метою дискредитації. 

Народний депутат від “Народного фронту” Павло Пинзеник 23 травня заявив, що проситиме перевірити діяльність ГО “Центр протидії корупції” щодо відмивання коштів.

Він послався на матеріали розслідування, яке нібито провело громадське об’єднання “Національний інтерес України”, членом правління якого є Півень Ігор Вікторович.  У матеріалах, за словами Пинзеника, вказується, що попри велику заробітну плату члени ЦПК отримували гроші на рахунки фізичних осіб підприємців. “Так, наприклад сам фізичний підприємець Шабунін отримав протягом 2016–2017 років 1,7 млн гривень, фізична особа підприємець Устинова з тієї ж організації – 1,86 млн грн і так далі”, – сказав Пинзеник.

ЦПК у свою чергу заявив, що подаватиме до суду на Пинзеника за поширення неправдивої інформації щодо організації та її окремих членів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter