У Чехії майже 75 відсотків громадян підтримують одностатеві шлюби – опитування

Дата: 24 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

У Чехії майже три чверті громадян погоджуються, що шлюб можна укладати незалежно від сексуальної орієнтації, а три п’ятих підтримують законні шлюби для геїв та лесбійок, які всиновлюватимуть дітей. Водночас 19 відсотків чехів висловилися проти одностатевих шлюбів.

Про це свідчать результати опитування, проведеного однією з найбільших соціологічних кампаній Чехії Median, повідомляє The Prague Daily Monitor.

В опитуванні взяли участь 1216 людей віком від 18 років.

Близько 13 відсотків опитаних зазначили, що одностатеві шлюби загрожують шлюбу гетеросексуалів.

Близько 8 відсотків вважають, що шлюби геїв та лесбійок загрожують їм особисто.

Під час подібного опитування в 2016 році за одностатеві шлюби висловилися 68 відсотків опитаних.

Підтримку найчастіше висловлюють жінки, молодь та люди з вищою освітою.

З 1 липня 2006 року в Чехії люди однієї статі можуть реєструвати партнерські союзи. За 11 років таким правом скористалися 2647 пар.

Закон про зареєстроване партнерство визначає встановлення та припинення партнерства між двома особами однієї статі. Законодавство забезпечує право на інформацію про стан здоров’я зареєстрованих партнерів та можливість успадковувати майно.

Однак закон не дозволяє одностатевим парам всиновлювати дітей. Зареєстровані партнери не мають права на пенсію вдови або вдівця або спільну власність та спільне оподаткування, яке можуть використовувати подружні пари.

Нагадаємо, у грудні в Австралії легалізували одностатеві шлюби. У листопаді в країні провели референдум поштою, за результатами якого 61 відсоток громадян підтримав одностатеві шлюби. 7,8 мільйона австралійців проголосували за їх легалізацію, 4,9 мільйона – проти. В опитуванні взяли участь 12 мільйонів осіб – 80 відсотків австралійських виборців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter