70 тисяч людей у Румунії протестують проти зміни судової системи

Дата: 28 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Десятки тисяч румунів вийшли на вулиці Бухаресту та інших міст по всій країні на протест проти плану правлячої Соціал-демократичної партії (PSD) переглянути судову систему країни.

Про це повідомляє Realitatea.

У Бухаресті на протест вийшли близько 30 тисяч людей, акції також проходили у містах Крайова, Плоєшті, Клуж, Галац, Брашов та багатьох інших. Загалом у протестах взяли участь понад 70 тисяч осіб.

У румунській столиці люди пройшли центром міста до будівлі парламенту. По дорозі демонстранти вигукували: “Ми не хочемо бути нацією злодіїв”, “PSD – червона чума”, “Справедливість, а не корупція”, Румунія, прокинься!”.

Опозиція заявляє, що соціал-демократи хочуть змінити судову систему, щоб взяти її під політичний контроль і послабити боротьбу з корупцією. Також наголошується, що зиск з цього матимуть в першу чергу члени PSD, які перебувають під слідством за підозрою у корупції.

PSD планували внести зміни ще на початку року, але відклала ці плани через масштабні протести у лютому.

У середині листопада Національний департамент по боротьбі з корупцією Румунії розпочав кримінальне розслідування щодо лідера Соціал-демократичної партії Румунії Лівіу Драгні за підозрою у корупції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: