43% українців бачать майбутнє дітей в Україні, якщо буде загроза війни – опитування

Дата: 09 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Менше половини українців розглядають майбутнє своїх дітей чи онуків в Україні у разі, якщо зберігатиметься воєнна небезпека. 

Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології, проведеного з 3-го по 18 травня 2022 року.

Фото: 5 канал

Так, у разі продовження війни у такій фазі, як зараз, лише 42,9% українців планують майбутнє своїх дітей та онуків в Україні. У разі перемир’я і відкладення війни на потім, планують майбутнє своїх дітей в Україні 54,7% мешканців. Зі зміною влади в Росії на демократичну готові планувати майбутнє дітей в Україні 76,8% мешканців.

Майже однаково впливає на планування майбутнього як вступ України до НАТО чи отримання більш вагомих гарантій безпеки (85,1%), так і капітуляція та роззброєння Росії (84,5%).

Показово, що жінки висувають дещо більші вимоги до безпеки ніж чоловіки. Зокрема, у разі встановлення перемир’я 57,1% чоловіків згодні планувати майбутнє дітей чи онуків в Україні, порівняно з 52,7% жінок.

Що далі до західних регіонів, то менший зв’язок між небезпекою і плануванням майбутнього в Україні. Наприклад, у разі продовження війни планують майбутнє дітей та онуків в Україні 34,8% мешканців Сходу, 38,8% мешканців Півдня, 44,6% мешканців центральних і північних областей, 48,5% мешканців Заходу України.

Серед мешканців східних областей України помітно вище бажання планувати майбутнє дітей та онуків за кордоном незалежно від розвитку подій: про такі плани заявили 4,3% мешканців Сходу, 1,8% мешканців Півдня, 1,5% мешканців Центру і 1% мешканців Заходу.

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології з 3-го по 18 травня 2022 року на замовлення CASE Україна. На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2000 респондентів у віці 18 років і старших, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Нагадаємо, надії українців щодо майбутнього держави у порівнянні з довоєнним періодом зросли із 43% до 61,1%. Такого високого показника не було ніколи, навіть у мирний час.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: