22 ув’язнених росіянина написали заяви з проханням про обмін – Омбудсман

Дата: 17 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Уже 22 громадянина Росії, яких утримують у місцях позбавлення волі в Україні, написали заяви на ім’я президента Росії з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів.

Про це повідомляє прес-служба Омбудсмана.

Ці 22 заяви Міністерство закордонних справ України доправить до адміністрації президента Росії дипломатичною поштою. Омбудсман Людмила Денісова заявила, що Україна вже давно ініціювала обмін і подала до Росії відповідні списки, але російська сторона не відповіла.

Раніше Денісова повідомила, що ще четверо громадян Росії, яких утримують у місцях позбавлення волі в Україні, написали заяви на ім’я президента Росії з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів.

Напередодні Денісова повідомляла про 11 росіян, утримуваних під вартою в Україні, що висловили бажання бути обміняними на утримуваних у Росії українців.

Представниця України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що українська сторона готова помилувати 11 громадян Росії, засуджених в Україні, що звернулися до Путіна з проханням повернути їх на територію РФ в обмін на українських політв’язнів.

На початку липня були оприлюднені імена та прізвища 23 засуджених або заарештованих в Україні російських громадян, яких влада готова обміняти на українців, засуджених у Росії.

За даними українського МЗС, у Росії та окупованому Криму утримують понад 70 українським політв’язнів. Активісти в Україні і по всьому світу продовжують вимагати від Росії та президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: