Журналіст “Нового времени” готує позов до ЄСПЛ, аби захистись від обшуків ГПУ

Дата: 27 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Журналіст видання “Новое время” Іван Верстюк готує позов до Європейського суду з прав людини через те, що суд надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції.

Про це повідомляє Громадське.

Іван Верстюк 

За словами Верстюка, позов готують, щоб вберегтися від обшуків прокуратури, адже 4 березня спливає термін ухвали суду, яка зобов’язує “Новое время” передати внутрішні документи редакції і всі матеріали, надіслані журналістом.

Також він повідомив, що сьогодні, 27 лютого, суд мав розглядати апеляцію на рішення про надання доступу ГПУ до документів редакції, проте на засідання не з’явився представник відомства, а тому розгляд перенесли на 1 березня.

“Генпрокуратура відверто затягує справу, щоб довести все до обшуку, що абсолютно неприпустимо. Ми з моїми адвокатами сьогодні починаємо готувати документи до ЄСПЛ, щоб отримати максимально швидке рішення за прискореною процедурою, яке захистить нас від обшуків і від тиску, тому що надії на українські суди немає”, – зазначив Вестюк.

Нагадаємо, що 4 лютого суддя Печерського райсуду Києва Володимир Карабань окремою постановою надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції і до всіх матеріалів, які надсилав на електронну пошту видання його журналіст Іван Верстюк. Він автор цілої низки резонансних розслідувань, зокрема про корупцію в оборонних закупівлях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Людмила Опришко: “Джерела журналіста – це священна корова. Якщо її чіпати, потерпатиме суспільство”

Речник ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що слідчі прокуратури були вимушені отримати доступ до матеріалів “Нового времени” через суд, оскільки власник інформації ТОВ “Видавничий Дім “Медіа-ДК” відмовився надавати необхідні для розслідування матеріали.

19 лютого Медіарух заявив, що розцінює дії Генпрокуратури та рішення Печерського райсуду щодо надання доступу до матеріалів видання “Новое время” як тиск на свободу слова. Комітет захисту журналістів (CPJ) розкритикував українську прокуратуру через тиск на видання “Новое время”.

Згодом очільник Генпрокуратури Юрій Луценко назвав вимогу відомства надати доступ до документів редакції звичайним проханням та не побачив у таких діях утиску журналістської діяльності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter