Закрути гайки ще дужче: Держдума Росії заборонила анонімайзери

Дата: 21 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Депутати Державної думи Росії ухвалили в третьому, останньому читанні закони про регулювання роботи месенджерів і про заборону засобів обходу блокування сайтів.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

Закон про месенджери зобов’язує адміністрацію сервісів встановлювати особу користувачів (за номером телефону), а також обмежувати передачу повідомлень за процедурою, яку визначить уряд. У Держдумі заявляли, що користувачів відключатимуть від месенджерів за рішенням суду. Документ набере чинності з 1 січня 2018 року.

Дума також ухвалила закон про посилення контролю за продажем SIM-карт, щоб їх не можна було купити, не надавши оператору мобільного зв’язку достовірні паспортні дані.

Закон про заборону засобів обходу блокувань передбачає блокування так званих “анонімайзерів” і VPN, які не обмежують доступ до сторінок з реєстру заборонених сайтів “Роскомнадзору”. Виявляти такі анонімайзери будуть ФСБ і поліція. Закон набере чинності з 1 листопада 2017 року.

Нагадаємо, в середині червня російська Держдума прийняла в першому читанні законопроект про регулювання діяльності месенджерів. Зокрема, передбачається можливість блокування месенджера за рішенням профільного відомства, прийнятому на підставі рішення суду.

Законопроект вносить поняття месенджера – “сервісу обміну швидкими повідомленнями” – і обов’язки для їх власників.

Згідно із документом, власники повинні будуть припиняти поширення інформації, забороненої законом, наприклад подробиць про неузгоджені мітинги.

Також месенджери повинні будуть ідентифікувати користувачів за номером телефону.

Згідно із проектом закону месенджери повинні давати користувачеві можливість блокувати повідомлення від небажаних абонентів і забезпечувати конфіденційність.

У разі невиконання вимог мобільні оператори повинні будуть обмежити доступ до месенджера. 

Наприкінці червня влада Росії погрожувала заблокувати мобільний додаток месенджер Telegram, творцем якого є росіянин Павло Дуров, за відмову виконувати нові вимоги російського законодавства про поширення інформації.

Дуров відмовився від вимог Роскомнагляду надати доступ до зашифрованих повідомлень у додатку.

Telegram налічує близько 100 мільйонів користувачів. Мессенджер Telegram дозволяє групам до 5 тисяч людей безкоштовно пересилати повідомлення, документи, відео та фотографії.

12 червня в Росії пройшли антикорупційні акції. Під час них, за даними “ОВС-Інфо”, було затримано більше 700 осіб. У МВС РФ розповіли про 150 затриманих. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter