В окупованому Криму Чийгозу присудили 8 років ув’язнення
Верховний суд окупованого Криму визнав заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза винним в організації масових заворушень біля Верховної Ради АРК 26 лютого 2014 року та присудив 8 років ув’язнення у колонії загального режиму.
Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини у Криму.
Як відомо, на засіданні 9 серпня в суді завершилися дебати сторін, Ахтем Чийгоз виступив із останнім словом, після чого суд пішов у дорадчу кімнату для винесення вироку.
Ахтем Чийгоз у своєму виступі зазначив, що його справа носить політичний характер і що учасники на мітингу 26 лютого 2014 “захищали цілісність своєї країни” відповідно до Конституції і законодавства України.
“Це прямий обов’язок громадянина – захищати цілісність своєї країни. Це був обов’язок! Умислу на вчинення протиправних дій не було, ми проводили мирний мітинг”, – сказав Чийгоз.
Він підкреслив, що в суді є відеоматеріали, які доводять його слова.
Ахтем Чийгоз висловив припущення, що суд над ним проводять з метою залякування кримськотатарського народу. Також він піддав критиці свідчення трьох “секретних свідків”, які були представлені стороною обвинувачення.
Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема, з партії “Русское единство”. Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.
“Справу Чийгоза” російський суд розглядав в рамках “справи 26 лютого” після того, як 20 липня 2016 року суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – щодо заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, й окремо щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова й Мустафи Дегерменджі.
7 серпня прокурорка Анастасія Супряга вимагала для Ахтема Чийгоза покарання – позбавлення волі на строк 8 років з відбуванням у колонії загального режиму.