Українське МЗС не відкидає обміну Сенцова на голову “РИА Новости Украина” Вишинського
Міністерство закордонних справ України направило МЗС Росії ноту, у якій вимагає надати українським консулам та лікарям доступ до голодуючого політв’язня Олега Сенцова.
Про це в ефірі Громадського розповіла речниця МЗС Мар’яна Беца.
“Ми написали ще одну ноту в МЗС Росії вже на рівні міністерства. Але я не думаю, що вони нададуть відповідь”, – сказала вона, додавши, що за чотири роки консул жодного разу не отримав дозволу на зустріч із українським політв’язнем.
Представниця зовнішньополітичного відомства України додала, що Росія може зробити “гуманітарний” показовий крок і направити до Сенцова своїх представників, але це не вирішить ситуації.
Раніше, 21 травня, Мар’яна Беца на брифінгу повідомила, що МЗС розглядає всі можливі варіанти для звільнення з російської в’язниці українського режисера.
На питання журналістів про те, чи можливий сценарій обміну Сенцова на заарештованого за підозрою в держзраді керівника інформаційного ресурсу “РИА Новости Украина” Кирила Вишинського, вона відповіла: “Все можливо”.
“Все можливо. Я не можу розкривати всіх деталей, тому що якби ми оголошували заздалегідь, то, повірте, і Ахтем Чийгоз, і Ільмі Умеров, мабуть, ще не були б звільнені. Можу сказати одне, що переговорний процес не зупиняється”, – сказала Беца.
22 травня о 9:30 біля адміністрації президента України відбудеться акція на підтримку Олега Сенцова. Вимоги громадськості – прозорість та оперативність дій з боку української влади у процесі визволення українських політичних в’язнів, які перебувають у Росії.
Як відомо, 14 травня Олег Сенцов оголосив безтермінове голодування з вимогою звільнення всіх українських політв’язнів у Росії. Сенцов заявив, що або він загине, або його вимоги почнуть виконувати. За словами адвоката, власного звільнення він не вимагає.
Його утримують у колонії в Лабитнангі – місті в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Росії, розташованому північніше Північного полярного кола.
На підтримку Олега Сенцова14 травня виступили французькі режисери, які попросили президента Франції Еммануеля Макрона підняти питання звільнення українських заручників під час зустрічі з Путіним.
Комітет солідарності з кримськими заручниками випустив заяву, де закликав світову спільноту та всіх, хто може вплинути на процес звільнення українських політв’язнів Кремля, негайно докласти до цього усіх можливих зусиль.
20 травня український письменник Андрій Любка закликав підтримати Олега Сенцова, голодуючи один день, та перевести кошти від обіду правозахисникам. Окрім цього, він закликав написати листи українським політв’язням, які сидять за сфабрикованими обвинуваченнями в Росії та окупованому Криму.
Російські спецслужби затримали Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка в анексованому Криму в травні 2014 року. Їх звинуватили в організації терактів на півострові. Суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обвинувачені свою провину не визнали.
Сенцов і Кольченко визнані правозахисним рухом “Меморіал” політичними в’язнями.