Україна отримає від Китаю більше п’яти мільйонів гривень на розвиток інклюзивної освіти
Україна отримає грант на суму 200 тисяч доларів для розвитку інклюзивного освітнього середовища. Таку угоду з головою Міжнародної торгової палати Великого Шовкового Шляху підписала голова Благодійного фонду Порошенка Марина Порошенко.
Голова Міжнародної торгової палати Великого Шовкового Шляху Люй Цзяньчжун (Китай) розповів, що перед підписанням договору він особисто зустрічався з українськими дітьми з інвалідністю.
“Ці діти мене приємно вразили і надихнули на прийняття рішення. Сьогоднішній договір – це не одноразова акція, а початок великої українсько-китайської співпраці в рамках благодійного проекту “Сяйво Шовкового Шляху””, – зауважив він.
“Грантові кошти від Китаю будуть спрямовані на розвиток науково-педагогічного експерименту, який буде реалізовуватися в Запорізькій області у 2016–2019 роках. Наразі із 600 шкіл регіону лише 51 – з інклюзивним навчанням. Головним завданням проекту є максимальне включення дітей з інвалідністю в активні суспільні відносини”, – ідеться в повідомленні.
Громадська організація “Родина” опікується дітьми з інвалідністю та розвиває систему підтримки сімей, які їх виховують. Голова організації Лариса Самсонова коментує для Центру інформації про права людини:
“Ці гроші є на що витрачати. Заклади освіти мають бути оснащені елементами доступності, має розвиватися інфраструктура за принципами універсального дизайну. Але пандуси і ліфти – це лише частина інклюзивного середовища. Досі кожна мама виборює право своєї дитини на інклюзивну освіту. Тож потрібно витрачати кошти і на просвітництво також. Було б добре, якщо хтось контролював би витрати даного гранту”.
Як зауважила Лариса Самсонова, на сьогодні в Україні за даними Інституту суспільно-економічних досліджень налічується 151 тис. дітей з інвалідністю. Серед них 55 тис. – це діти, які навчаються вдома, а 10 тис. – позбавлені можливості навчатися взагалі.
Як відомо, Міністерство освіти та науки заявило, що з 1 вересня 2017 року буде припинений набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл (шкіл-інтернатів). Для таких дітей будуть забезпечені умови для навчання у спеціальних або інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідну постанову було затверджено 26 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України.