У СІЗО Сімферополя оголосив сухе голодування засуджений громадянин України
У СІЗО Сімферополя оголосив сухе голодування громадянин України Андрій Лугін, який був засуджений ще у 2014 році українськими судами до довічного позбавлення волі. В’язень вимагає негайно вирішити питання його передачі на материкову Україну.
Про це Центру інформації про права людини повідомив експерт Регіонального центру з прав людини, адвокат Роман Мартиновський.
За його словами, у Лугіна є ряд важких захворювань, в тому числі одне дуже рідкісне. Але медична допомога в’язню не надається.
“Тривалий час Лугін бореться проти насильно наданого йому російського громадянства, відмовляється визнавати себе громадянином Росії, вимагає передачі компетентній владі України. Багато разів звертався у різні інстанції: до консульства України, українського та російського омбудсманів, у Міністерство юстиції… Ніхто не реагує на його звернення”, – зазначає Мартиновський.
Він також повідомив, що сім’я Лугіна проживає у Криму. Проте російська влада вивезла його з Криму до однієї з колоній Мордовії.
У березні 2017 Лугіна привезли з Мордовії у Сімферополь для проведення якихось слідчих дій, обіцяли залишити в Криму, а зараз намагаються 26-го квітня знову вивезти до Мордовії.
Лугін підготував і передав відкрите звернення до української влади та міжнародних інстанцій, в яких просить змусити РФ виконувати Резолюцію ПАРЄ від 12.10.2016 року і не вивозити його і інших засуджених з Криму та повернути Україні тих засуджених, хто цього бажає.
Текст звернення розмістив на своїй сторінці у Фейсбук кримський адвокат Едем Семедляєв.
Лугін також вимагає припинити незаконну практику визнання його “громадянином Росії”.
Нагадаємо, згідно зі звітом Кримської правозахисної групи, восени 2016 року в установах пенітенціарної системи окупованого Криму і Росії зафіксовано два випадки смерті громадян України внаслідок ненадання належної медичної допомоги. Також 24 березня 2017 року в СІЗО Сімферополя помер один із ув’язнених Валерій Марзенко.
17 березня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська перемістила 12 осіб із пенітенціарних установ АР Крим на материкову частину України. Переміщення було здійснене шляхом використання ad hoc механізму, який раніше було запропоновано омбудсманом України.
Переговори про переміщення українських засуджених на материкову Україну велись між офісами омбудсменів України та Росії більше двох років.
У травні 2016 року кримські в’язнів звернулися з відкритим листом до керівництва України, у якому вони просили перших осіб держави знайти способи їхнього повернення на материкову Україну.
Водночас у Міністерстві закордонних справ України заявляли про юридичну складність цього процесу, оскільки Росія постійно вимагала, аби Україна та міжнародна спільнота визнавали Крим російським.